ÚOP v Telči
Přejít na: Obsah | Konec stránky
ÚOP v Telči

ÚOP v Telči

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Telči najdete zatím na samostatném webu:


Vápenné nanomateriály a jejich uplatnění při konzervaci památek z litavských vápenců – workshop v Telči

14.10.2014 | workshop | Telč
Představení projektu přeshraniční spolupráce NANOLITH. Workshop je pořádán v rámci projektu NANOLITH – Použití nanomateriálů pro udržitelnou konzervaci historických sochařských a architektonických děl z litavských vápenců, podpořeného programem Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007–2013, spolufinancovaného z prostředků Evropské unie z fondu pro regionální rozvoj.

Ceny za zásluhy v památkové péči uděleny. Zvláštní ocenění získala záchrana zámku v Červené Řečici

24.9.2014 | sdělení, informace | Telč
Zvláštního ocenění v rámci Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro se dostalo záchraně zámku v Červené Řečici. Při slavnostním vyhlášení v tanečním sále zámku Nebílovy na Plzeňsku převzal z rukou generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové diplom a medaili Vladimír Moškoř, zástupce vlastníka zámku, a správce zámku Vladimír Vlček. Cílem ceny Patrimonium pro futuro je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví.

NPÚ přijímá přihlášky do dalšího ročníku jednoletého kursu památkové péče pro vysokoškoláky

24.6 - 15.12.2014 | sdělení, informace | Praha
Národní památkový ústav, generální ředitelství v Praze, otevírá v lednu 2015 nový ročník jednoletého kursu památkové péče pro vysokoškoláky. Cílem je poskytnout posluchačům základní přehled o všech disciplinách oboru památkové péče. Závazné přihlášky přijímáme do 15. prosince 2014.