ÚOP v Českých Budějovicích
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
ÚOP v Českých Budějovicích

ÚOP v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, je odbornou a vědecko-výzkumnou institucí, která se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací památkového fondu na území Jihočeského kraje.

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Českých Budějovicích najdete rovněž na samostatném webu: www.npu-cb.eu.


Papež František přijal jako dar knihu vydanou českobudějovickým Národním památkovým ústavem

2.4.2014 | sdělení, informace
V nedávné době putovali biskupové z českých zemí do Říma. Při audienci 14. února 2014 předal českobudějovický děkan P. ThDr. Zdeněk Mareš papeži Františkovi dar tehdejšího českobudějovického biskupa Mons. Jiřího Paďoura, OFMCap. - knihu Pozdně gotické kostely na rožmberském panství od jihočeského památkáře a historika umění Mgr. Romana Lavičky, Ph.D.

Výstavní sezonu NPÚ zahájí výstava Eleonora ze Schwarzenbergu, roz. princezna z Liechtensteinu

25.3.2014 | výstava
Život výjimečné ženy, iniciátorky romantické přestavby zámku Hluboká, kněžny Eleonory ze Schwarzenbergu, rozené princezny z Liechtensteinu, představuje výstava, kterou v těchto dnech otevírá Národní památkový ústav v Českých Budějovicích. NPÚ tak zahajuje novou výstavní sezonu pro rok 2014. Návštěvníci si mohou výstavu prohlédnout ve výstavních prostorách NPÚ na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích (bývalé povoznictví U Ferusů), a to od úterý 25. března do středy 24. dubna 2014, každý všední den od 9 do 16:30 h. Vstup je zdarma.

Výstava Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století

4.9.2013 - 31.7.2014 | výstava
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích připravil ve spolupráci se Statutárním městem České Budějovice výstavu „Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století“. Výstava proběhla ve dnech 6.-22. září 2013 ve výstavní síni českobudějovické radnice. V následujících měsících putuje výstava po městech v jižních Čechách.

Naučná stezka zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou

3.4.2013 | sdělení, informace
Českobudějovické pracoviště Národního památkového ústavu připravilo na podnět Správy státního zámku Hluboká a ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky novou naučnou stezku zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou. Slavnostní otevření naučné stezky proběhlo ve středu 10. dubna 2013 v 10h za účasti autorů, hostů a zástupců médií.