ÚOP v Českých Budějovicích
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
ÚOP v Českých Budějovicích

ÚOP v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, je odbornou a vědecko-výzkumnou institucí, která se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací památkového fondu na území Jihočeského kraje.

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Českých Budějovicích najdete rovněž na samostatném webu: www.npu-cb.eu.


Výstava Známá neznámá: Jihočeská architektura 20. století

10.12 - 19.12.2014 , 5.1 - 30.1.2015 | výstava
V galerii Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích je otevřena výstava Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století. Na devatenácti výstavních panelech je představen výběr z hodnotných realizací moderní architektury nejen v Českých Budějovicích, ale i v menších městech a obcích. Prostor je věnován také medailonkům významných jihočeských architektů.

Závěry z mezinárodní konference Urbanistické dědictví ve střední Evropě: současné trendy a perspektivy

3.12.2014 | konference
Konference Urbanistické dědictví ve střední Evropě: současné trendy a perspektivy proběhla za účasti předních specialistů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Rakouska na zámku v Třeboni ve dnech 16. a 17. října 2014. Byla mimořádnou příležitostí k rekapitulaci kladů i záporů současného stavu a umožnila významný posun ve sdílení poznatků o tomto tématu s kolegy ze sousedních zemí.

Zámek v Třeboni si připomíná 100 let od úmrtí Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu

16.10 - 2.11.2014 | sdělení, informace
Začátkem října uplynulo 100 let od smrti Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu. Návštěvníci se s touto osobností mohou detailněji seznámit na zámku v Třeboni, kde je pro ně připravena výstava přístupná v říjnu během obvyklé návštěvní doby. VÝSTAVA JIŽ BYLA UKONČENA.

Výstava Známá neznámá jihočeská architektura 20. století

4.9.2013 - 31.12.2014 | výstava
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích připravil ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice výstavu Známá neznámá. jihočeská architektura 20. století. Výstava proběhla ve dnech 6. až 22. září 2013 ve výstavní síni českobudějovické radnice, nyní putuje po městech v jižních Čechách.