ÚOP v Českých Budějovicích
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
ÚOP v Českých Budějovicích

NPÚ, ÚOP v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, je odbornou a vědecko-výzkumnou institucí, která se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací památkového fondu na území Jihočeského kraje.

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Českých Budějovicích najdete rovněž na samostatném webu: www.npu-cb.eu.


Svého favorita na ocenění veřejnosti Památky děkují si už zvolily téměř dva tisíce hlasujících. Hlasování končí v pondělí!

22.6 - 31.8.2015 | sdělení, informace
Cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro letos přináší jednu novinku, jíž je ocenění veřejnosti nazvané Památky děkují. Z dvaceti sedmi nominovaných záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví či záchrany památek bude tedy stejně jako loni odborná porota vybírat vítěze jednotlivých kategorií, ovšem vedle toho mohou lidé hlasovat pro některý z počinů bez ohledu na to, pod kterou kategorii spadá.

Výběrové řízení na pozici památkář – garant území, České Budějovice

28.8 - 14.9.2015 | personálie
Ředitel Národního památkového ústavu - územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích vypisuje výběrové řízení na pozici památkář, garant území pro agendu stavebních památek a památkově chráněných území.

Umění mistrů kamnářů. Výstava středověkých kachlů z jihočeského regionu

13.8 - 27.9.2015 | výstava
Výstava uvádí do prostředí středověkého kamnářství a představuje různorodý a bohatý svět motivů zdobících stěny kachlových kamen v 15. a 16. století. Na výstavě jsou prezentovány rozsáhlé soubory kachlů získané při řadě archeologických výzkumů hradů a měst v jižních Čechách.

Výstava nazvaná Voda v Červeném Dvoře přibližuje unikátní vodohospodářský systém zdejšího zámeckého parku

31.7 - 31.10.2015 | výstava
Výstava, která bude od srpna až do konce října k vidění přímo na zámku v Červeném Dvoře u Chvalšin, dokumentuje výjimečné technické dílo – vodohospodářský systém zdejšího krajinářského parku.