ÚOP v Českých Budějovicích
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
ÚOP v Českých Budějovicích

ÚOP v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, je odbornou a vědecko-výzkumnou institucí, která se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací památkového fondu na území Jihočeského kraje.

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Českých Budějovicích najdete rovněž na samostatném webu: www.npu-cb.eu.


Urbanistické dědictví ve střední Evropě: současné trendy a perspektivy

16.10 - 18.10.2014 | konference
Mezinárodní konference je jedním z výsledků projektu aplikovaného výzkumu NAKI s názvem Kulturně historicky cenná území jako součást národní a kulturní identity České republiky, metody identifikace hodnot historických sídel, parků a zahrad a jejich zachování (kód projektu DF12P01OVV044). Cílem konference je zhodnotit výsledky výzkumu a zamyslet se nad územní ochranou historických sídel a zahrad v ČR v mezinárodním kontextu.

Přednáškový cyklus pro studenty Jihočeské univerzity

8.10.2014 - 7.1.2015 | přednáška
Památková péče, základní kurs pro studenty Historického ústavu a Ústavu estetiky a dějin umění Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, má v zimním semestru na programu následující témata. Přednášky zajišťuje Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích ve spolupráci s územní památkovou správou a konají se v přednáškovém sále českobudějovického pracoviště Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí 6 vždy ve středu se začátkem ve 14.05 hodin.

Výstava Hradní zříceniny jižních Čech se otevře v Českých Budějovicích

13.9 - 17.10.2014 | výstava
U příležitosti Dnů evropského dědictví 2014 bude v sobotu 13. září otevřena v galerii Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích nová výstava nazvaná Hradní zříceniny jižních Čech. Na tento den je připraven bohatý doprovodný program. Veřejnosti bude výstava přístupná každý všední den od 9 do 16.30 až do 17. října. Vstup na výstavu je zdarma.

NPÚ přijímá přihlášky do dalšího ročníku jednoletého kursu památkové péče pro vysokoškoláky

24.6 - 15.12.2014 | sdělení, informace
Národní památkový ústav, generální ředitelství v Praze, otevírá v lednu 2015 nový ročník jednoletého kursu památkové péče pro vysokoškoláky. Cílem je poskytnout posluchačům základní přehled o všech disciplinách oboru památkové péče. Závazné přihlášky přijímáme do 15. prosince 2014.

Výstava Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století

4.9.2013 - 31.12.2014 | výstava
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích připravil ve spolupráci se Statutárním městem České Budějovice výstavu „Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století“. Výstava proběhla ve dnech 6.-22. září 2013 ve výstavní síni českobudějovické radnice. V následujících měsících putuje výstava po městech v jižních Čechách.

Naučná stezka zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou

3.4.2013 | sdělení, informace
Českobudějovické pracoviště Národního památkového ústavu připravilo na podnět Správy státního zámku Hluboká a ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky novou naučnou stezku zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou. Slavnostní otevření naučné stezky proběhlo ve středu 10. dubna 2013 v 10h za účasti autorů, hostů a zástupců médií.