ÚOP v Českých Budějovicích
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
ÚOP v Českých Budějovicích

NPÚ, ÚOP v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, je odbornou a vědecko-výzkumnou institucí, která se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací památkového fondu na území Jihočeského kraje.

Aktualizované podrobné informace o územním odborném pracovišti NPÚ v Českých Budějovicích najdete rovněž na samostatném webu: www.npu-cb.eu.


Nová třídílná publikace představuje tisky 16. století v zámeckých knihovnách České republiky

11.2.2016 | publikace, metodika, doporučení
Unikátní třídílná publikace Tisky 16. století v zámeckých knihovnách České republiky bude představena ve čtvrtek 11. února v 10 hodin v zasedacím sále NPÚ, ÚOP v Českých Budějovicích.

Jindřichův Hradec nominován za Jihočeský kraj na titul Historické město roku 2015

29.1 - 22.4.2016 | soutěž, anketa
Již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. O titul Historické město roku 2015 bude za Jihočeský kraj usilovat Jindřichův Hradec, který postupuje do celostátního kola soutěže. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v dubnu 2016 u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel.

Výstava o českobudějovické katedrále sv. Mikuláše zahajuje výstavní sezonu NPÚ v Českých Budějovicích

12.1 - 26.2.2016 | výstava
Českobudějovický kostel sv. Mikuláše je jednou z architektonických dominant, která doprovází dějiny města od jeho založení až po dnešek. Období vzmachu, prosperity, ale i tragédií a zmaru představuje výstava Českobudějovická katedrála, jak ji neznáte, kterou českobudějovické pracoviště Národního památkového ústavu zahajuje výstavní sezonu 2016. Výstava je pro veřejnost otevřena v galerii NPÚ na Senovážném náměstí každý všední den od 9 do 16 hodin, a to od 12. ledna do pátku 26. února. Vstup je volný.

Nová publikace představuje 75 nejzajímavějších staveb města České Budějovice

29.12.2015 | publikace, metodika, doporučení
V edici Slavné stavby vydalo nakladatelství Foibos Books knihu o architektuře Českých Budějovic. Autoři publikace Martin Augustin, Daniel Kovář, Eva Erbanová, Roman Lavička, Jan Müller a Milan Šilhan představují dějiny architektury města od středověku až po současnost.