Památkář/památkářka - specializace technické památky

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Praze vypisuje výběrové řízení na místo památkáře/památkářku se specializací na technické památky (úvazek 0,5). Nástup možný od 1. 5. 2024, případně dohodou.

Náplň práce:

  • agenda technických památek a stavebních památek a památkově chráněných území ve správním území Prahy (vyřizování agendy spojené s uplatňováním zájmu památkové péče ve smyslu zák. č. 20/1987 Sb. v platném znění)
  • zpracovávání písemných vyjádření, konzultační činnost
  • výkon památkového dohledu

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně technického typu se zaměřením odpovídajícím činnosti v oblasti ochrany technických staveb v rámci památkové péče
  • základní znalost systému památkové péče v Praze
  • schopnost práce se stavební dokumentací, orientaci v dějinách staveb, historických konstrukcích a stavebních řemeslech, přehled o stavebních technologiích se zaměřením na technické stavby
  • znalost práce s PC
  • samostatnost a zodpovědnost
  • dobrou úroveň ústního i písemného projevu, komunikační schopnosti, motivaci k práci památkáře
  • dobrý zdravotní stav
  • trestní bezúhonnost

Výhodou je:

  • znalost v oboru stavební mechaniky
  • praxe v oboru památkové péče o nemovitý fond, případně praxe ve stavebnictví
  • publikační činnost v oboru

Nabízíme:

  • práci v centru Prahy
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • platové zařazení dle zák. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 11. platová třída
  • práci na poloviční úvazek (první pracovní smlouva na 1 rok)
  • 100 hodin - pět týdnů dovolené, 3 dny sick days
  • příspěvek na stravování
  • volné vstupy do vybraných kulturních institucí a na památkové objekty ve správě NPÚ v celé České republice i pro členy rodiny
  • zvýhodněné mobilní tarify pro zaměstnance a rodinné příslušníky

V případě zájmu zašlete nejpozději do 8. 4. 2024 strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu poliacikova.zdenka@npu.cz.

Uchazeči splňující zadaná kritéria budou pozváni k ústnímu pohovoru, který proběhne v sídle NPÚ, ÚOP v Praze, Na Perštýně 356/12, Praha 1. Přesný termín ústního pohovoru bude uchazečům splňujícím zadaná kritéria potvrzen telefonicky a e-mailem 9. 4. 2024.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto vypsané výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu.

Kontakt:
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Praze
Na Perštýně 356/12
110 00 Praha 1 - Staré Město

Ing. arch. Zdenka Poliačiková, e-mail:  poliacikova.zdenka@npu.cz, tel. +420 234 653 258, mob. +420 602 226 335

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.