Generální ředitelství
Přejít na: Obsah | Konec stránky
Generální ředitelství

Generální ředitelství

Generální ředitelství Národního památkového ústavu bylo ustaveno k 1. lednu 2013. Podrobnosti k restrukturalizaci NPÚ jsou dostupné ZDE.


Chceme vidět co nejvíc, vaše památky jsou unikátní, říkají špičky světové kunsthistorie: Národní památkový ústav organizuje prestižní Attingham Study Programme poprvé v postkomunistické zemi

5.6.2015 | sdělení, informace
Česká republika hostí jako první z postkomunistických zemí prestižní kurs Attingham Study Programme, během nějž organizátoři z Národního památkového ústavu a Národní galerie ukážou bohatství České republiky světovým špičkám památkářského a uměleckohistorického oboru. Britská nadace Attingham Trust, která kurs zaštiťuje, si vyžádala rozšíření programu – české a moravské hrady a zámky toho mají tolik co ukázat, že bylo potřeba počet exkurzí a přednášek zvýšit.

Novinkou letošní turistické sezony na Moravě je soutěž Cestou památek Znojemska a Podyjí

1.7 - 31.12.2015 | sdělení, informace, soutěž, anketa
Od prvního dne letních prázdnin, tedy ode dneška mají návštěvníci Jihomoravského kraje možnost zúčastnit se soutěže Cestou památek Znojemska a Podyjí. V pokladnách zapojených objektů, informačních center a jiných turisticky navštěvovaných míst této dané lokality získají účastníci originální mapu s tzv. kartou návštěvníka a při návštěvě vybraných památek a přírodních atraktivit mohou sbírat razítka.

Dvacet sedm pozitivních příkladů památkové péče soupeří o hlasy odborníků i veřejnosti ve druhém ročníku ceny Patrimonium pro futuro

21.6.2015 | sdělení, informace
Druhým rokem bude letos Národní památkový ústav těm, kteří se přičinili o pozitivní příklady a příběhy v oblasti památkové péče, udělovat ceny Patrimonium pro futuro (dědictví pro budoucnost). Krajská pracoviště NPÚ nominovala 27 záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví a záchrany památek realizovaných v roce 2014. Vítěze vybere komise odborníků, rozhodovat bude však i veřejnost – hlasováním určí, komu bude uděleno ocenění nazvané Památky děkují.

NPÚ vyhlašuje veřejnou soutěž na pronájem stravovacího zařizení v hospitálu Kuks

30.6 - 17.7.2015 | sdělení, informace
Národní památkový ústav vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na uzavření smlouvy o pronájmu stravovacího zařízení v areálu národní kulturní památky Hospital Kuks.