Generální ředitelství
Přejít na: Obsah | Konec stránky
Generální ředitelství

Generální ředitelství

Generální ředitelství Národního památkového ústavu bylo ustaveno ke dni 1.1.2013. Podrobnosti k restrukturalizaci NPÚ jsou dostupné ZDE.


Kniha Experimentální sídliště Invalidovna mapuje vznik ambiciózního projektu

25.9.2014 | publikace, metodika, doporučení, sdělení, informace
Vzorovou výstavbou bytů z let 1960–1971 v pražském Karlíně se podrobně zabývá kniha Experimentální sídliště Invalidovna editora Ladislava Zikmunda-Lendera a týmu autorů ve složení Vladimír Czumalo, Martina Flekačová, Hubert Guzik, Václav Jandáček, Daniela Karasová a Pavel Karous. Vychází 25. září a týž den v 18 hodin bude za účasti autorů a původních tvůrců sídliště slavnostně představena v knihkupectví Juditina věž v Praze.

Industriální stopy rekapitulovaly uplynulých 25 let ve vztahu k péči o průmyslové dědictví

10.9.2014 | konference
Ve dnech 29. a 30. srpna se v ostravském multifunkčním prostoru Gong v areálu Dolní oblasti Vítkovice uskutečnila mezinárodní konference platformy Industriálních stop s podtitulem Čtvrt století poté, na kterou navázala exkurze po nejvýraznějších industriálních památkách v lokalitě. Cílem konference, kterou vysláním svých zástupců podpořilo nejen ministerstvo kultury, ale i ministerstvo průmyslu a ministerstvo pro místní rozvoj, bylo přiblížit problematiku kulturní a společenské atmosféry po roce 1989 ve vztahu k průmyslovému dědictví jak v České republice, tak v sousedních postkomunistických zemích.

V Praze probíhá Architecture Week, mezinárodní festival architektury a urbanismu

19.9.2014 | sdělení, informace
Osmý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2014, nad nímž převzala záštitu generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková, se koná v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze ve dnech do 12. října. Hlavním tématem tohoto ročníku je architektonické dědictví a ikony architektury.

Výběrové řízení na samostatnou účetní pro odbor ekonomického řízení detašovaného pracoviště ÚOP Ostrava

19.9 - 10.10.2014 | sdělení, informace
Národní památkový ústav vypisuje výběrové řízení na pozici samostatná účetní pro útvar generálního ředitelství, odbor ekonomického řízení ÚOP – detašované pracoviště Ostrava.