Generální ředitelství
Přejít na: Obsah | Konec stránky
Generální ředitelství

Generální ředitelství

Generální ředitelství Národního památkového ústavu bylo ustaveno ke dni 1.1.2013. Podrobnosti k restrukturalizaci NPÚ jsou dostupné ZDE.


Vila bratří Čapků v Praze na Vinohradech se uchází o cenu Patrimonium pro futuro a připravuje se na zpřístupnění veřejnosti

28.8.2014 | sdělení, informace, soutěž, anketa
Jako by Karel Čapek právě někam odešel... Takový pocit nutně musí mít každý, kdo vstoupí do nebývale autenticky zachovaných interiérů Karlovy části rodinného domu bratří Čapků. V kategorii záchrana a obnova památky je vila nominována za hlavní město Praha na Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.

Pracovní příležitost na generálním ředitelství NPÚ: vedoucí spisovny a podatelny

25.8 - 12.9.2014 | sdělení, informace
Generální ředitelství Národního památkového ústavu vypisuje výběrové řízení na pozici: metodický zaměstnanec – vedoucí spisovny a podatelny.

Předběžný výběr pamětihodností pro označení Evropské dědictví zahájen

21.7 - 30.11.2014 | sdělení, informace, soutěž, anketa
Ve smyslu článku 10 rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. 1194/2011 EU ze 16. listopadu 2011, kterým se zavádí opatření Evropské unie pro označení Evropské dědictví (EHL), přijímá Ministerstvo kultury ČR návrhy pro předběžný výběr pamětihodností na národní úrovni pro rok 2015.

Cena EU pro kulturní dědictví Europa Nostra vyhlašuje ročník 2015

21.7 - 15.10.2014 | soutěž, anketa
Zažádejte o cenu Europa Nostra pro rok 2015! Cena Evropské unie pro kulturní dědictví Europa Nostra je nejprestižnějším oceněním v Evropě v oblasti kulturního dědictví. Každoročně oceňuje nejvýznamnější památkářské úspěchy z celé Evropy. Uznává vynikající kvality a odhodlání ze strany architektů, řemeslníků, odborníků v oblasti kulturního dědictví, dobrovolníků, škol, místních komunit, vlastníků památek a médií. Stimuluje kreativitu a inovaci pomocí příkladů.