Generální ředitelství
Přejít na: Obsah | Konec stránky
Generální ředitelství

Generální ředitelství

Generální ředitelství Národního památkového ústavu bylo ustaveno k 1. lednu 2013. Podrobnosti k restrukturalizaci NPÚ jsou dostupné ZDE.


Padly návštěvnické rekordy. Hrady a zámky si vydělaly na opravy a zvou i k podzimním návštěvám

9.10.2015 | sdělení, informace
Památky ve správě Národního památkového ústavu navštívilo letos od ledna do konce září přes čtyři a půl milionu návštěvníků, což je více než za stejné období v loňské – do té doby rekordní – sezoně. Více návštěvníků přitom pro památky znamená i vyšší výnosy, a tak za zhruba 30 milionů korun, které NPÚ získal ze vstupného, zaplatí například opravu fasády zámku Mnichovo Hradiště, obnovu kostela sv. Víta v Zahrádce nebo restaurování papírových tapet v tzv. kardinálském pokoji na Sychrově.

Mistři řemesla i odborníci nebo vlastníci památek se seznámí se zkušenostmi předků v kursech pořádaných NPÚ, ÚOP v Telči

1.11.2015 - 31.10.2016 | sdělení, informace
Mezeru mezi důkladným restaurováním a běžným řemeslem vyplní absolventi osmi kursů vzdělávacího programu Řemeslná obnova historických staveb, který brzy zahájí Národní památkový ústav. Po úspěšném loňském zkušebním ročníku spustí NPÚ jedinečný projekt v listopadu na pracovišti v Telči. Devátý, teoretický kurs je určen pracovníkům památkové péče a zaměstnanci NPÚ jej mohou absolvovat za výhodných podmínek.

Vyšlo letošní třetí číslo Zpráv památkové péče

7.10.2015 | publikace, metodika, doporučení
Nové číslo Zpráv památkové péče je opět trochu neobvyklé. Nikoliv však tématem – Staroměstské náměstí, jeho historie a obnova, to je problém, kterým se česká památková péče zabývá přinejmenším od konce druhé světové války; netradiční je zvolený přístup. Téma jsme totiž uchopili velmi otevřeně a diskusně.

NPÚ zve na mezinárodní konferenci s názvem Management statků světového dědictví: rizikové faktory

19.11 - 20.11.2015 | konference
Národní památkový ústav si vás dovoluje pozvat na mezinárodní konferenci zaměřenou na domácí a zahraniční zkušenosti se správou statků světového dědictví s důrazem na řešení rizikových faktorů, které byly vysledovány v rámci monitoringu, ať periodického, ročního či ad hoc. Konference se koná ve dnech 19. a 20. listopadu 2015 a pořádá ji NPÚ ve spolupráci s národním komitétem ICOMOS a Národním technickým muzeem pod záštitou České komise pro UNESCO a za podpory Ministerstva kultury ČR.