Generální ředitelství
Přejít na: Obsah | Konec stránky
Generální ředitelství

Generální ředitelství

Generální ředitelství Národního památkového ústavu bylo ustaveno ke dni 1.1.2013. Podrobnosti k restrukturalizaci NPÚ jsou dostupné ZDE.


Vila bratří Čapků v Praze na Vinohradech se uchází o cenu Patrimonium pro futuro a připravuje se na zpřístupnění veřejnosti

28.8.2014 | sdělení, informace, soutěž, anketa
Jako by Karel Čapek právě někam odešel... Takový pocit nutně musí mít každý, kdo vstoupí do nebývale autenticky zachovaných interiérů Karlovy části rodinného domu bratří Čapků. V kategorii záchrana a obnova památky je vila nominována za hlavní město Praha na Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.

Pracovní příležitost na generálním ředitelství NPÚ: vedoucí spisovny a podatelny

25.8 - 12.9.2014 | sdělení, informace
Generální ředitelství Národního památkového ústavu vypisuje výběrové řízení na pozici: metodický zaměstnanec – vedoucí spisovny a podatelny.

Hradozámecká noc už v sobotu! Osmdesát památek nabídne po setmění výpravy do dávných dob a spoustu dalších zážitků

30.8.2014 | sdělení, informace
Přesně jedenaosmdesát památek po celé republice se zapojí do letošního pátého ročníku Hradozámecké noci. Jejím centrem se stane státní zámek Kunštát, který si připomíná výročí diplomatických misí krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Právě král Jiří tedy v sobotu 30. srpna zavítá do svého moravského sídla. Na zámku Duchcov zase poplete ženám hlavu Casanova a na Žlebech se zasmějete s kněžnou Libuší. I další památky připravily pro oslavy vrcholu sezony, jejichž organizátorem je Národní památkový ústav, velkolepý program plný postav z různých období historie, ale i letní romantiky, svíček, ohňů, divadla a hudby.

Mezinárodní konference Urbanistické dědictví ve střední Evropě: současné trendy a perspektivy

16.10 - 18.10.2014 | konference
Mezinárodní konference je jedním z výsledků projektu aplikovaného výzkumu NAKI s názvem Kulturně historicky cenná území jako součást národní a kulturní identity České republiky, metody identifikace hodnot historických sídel, parků a zahrad a jejich zachování (kód projektu DF12P01OVV044). Cílem konference je zhodnotit výsledky výzkumu a zamyslet se nad územní ochranou historických sídel a zahrad v ČR v mezinárodním kontextu.