ÚOP v Ústí nad Labem
Přejít na: Obsah | Pravý blok | Konec stránky
ÚOP v Ústí nad Labem

NPÚ, ÚOP v Ústí nad Labem

  • poskytuje odbornou a metodickou pomoc vlastníkům a správcům památek v Ústeckém kraji
  • zajišťuje úkoly státní památkové péče v Ústeckém kraji v plném rozsahu daném zákonem


Výlohy a výkladce v meziválečném období – přednáška

20.4.2015 | přednáška | Krásné Březno
Přednáška Mgr. Lenky Hájkové pro laickou i odbornou veřejnost se koná v sídle NPÚ v Ústí nad Labem v pondělí 20. dubna v 16 hodin. Vstup volný, všichni jsou srdečně zváni.
vloženo
9.3.2015 07:57
vložil
NPÚ, ÚOP v Ústí n.L.
témata
akce pro veřejnost
číslo
15912

Ve Floriánovi s průvodcem i o víkendu – zahájení hlavní turistické sezóny v Krásném Březně

4.4 - 5.6.2015 | prohlídka, prezentace ..., výstava | Krásné Březno - kostel sv. Floriána
Kostel sv. Floriána v Krásném Březně je s průvodcem celoročně přístupný na objednání ve všední dny. Od soboty 4. dubna začíná v objektu průvodcovská služba, což znamená, že můžete o víkendu a ve svátek přijít na prohlídku kostela bez nutnosti objednání. Správcem jediné celoročně přístupné památky v Ústí nad Labem je ústecké pracoviště NPÚ a podrobnosti o otevírací době a akcích naleznete na webu tohoto pracoviště (http://www.npu.cz/uop-ul/).
vloženo
16.3.2015 22:44
vložil
NPÚ, ÚOP v Ústí n.L.
témata
akce pro veřejnost, Mezinárodní den památek a sídel
číslo
16019

Hrady a zámky čeká Velká hradozámecká inventura, experti si letos připomenou výročí památkové ochrany řady měst a vesnic

4.3.2015 | sdělení, informace | -
Letošní sezona Národního památkového ústavu bude nabitá. Hrady a zámky návštěvníci poznají důkladněji díky projektu Po stopách šlechtických rodů: Velká hradozámecká inventura, odborníci připomenou, jak se cenná historická města a vesnice proměnily díky ochraně památkové péče, a v novém kabátě přivítají návštěvníky hned tři přední české památky. Kromě toho „ožijí“ některé významné osobnosti první poloviny 19. století i empírové stavby a malebný jihočeský zámek Kratochvíle oslní renesancí renesance.
vloženo
4.3.2015 10:19
vložil
NPÚ, generální ředitelství
témata
akce pro veřejnost, obnova památek, organizace, řízení a instituce památkové péče, památky a veřejnost, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
15868

Kadaň opět zvítězila v krajském kole soutěže Historické město roku.

20.1 - 21.1.2015 | sdělení, informace | Ústí nad Labem
Kadaň obhájila loňské vítězství v Ústeckém kraji a postupuje do celostátního finále o titul Historické město roku 2014. Stejně jako v minulých letech, uskutečnilo se letos v lednu vyhodnocení soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ. V Ústeckém kraji se do soutěže přihlásila 4 města, která mají městskou památkovou rezervaci nebo městskou památkovou zónu a v uvedeném roce se tato města zapojila do Programu regenerace. Dne 21. ledna 2015 proběhlo závěrečné vyhodnocení podaných přihlášek krajskou komisí, při němž bylo stanoveno pořadí zúčastněných měst.
vloženo
27.1.2015 14:33
vložil
NPÚ, ÚOP v Ústí n.L.
témata
Mezinárodní den památek a sídel, obnova památek, památkový turismus, památky a veřejnost
číslo
15633