ÚOP v Liberci
Přejít na: Obsah | Konec stránky
ÚOP v Liberci

ÚOP v Liberci

  • poskytuje odbornou a metodickou pomoc vlastníkům a správcům památek v Libereckém kraji
  • zajišťuje úkoly státní památkové péče v Libereckém kraji v plném rozsahu daném zákonem

Bavorská repríza Junge Löwen im Käfig v Kaufbeuren

8.3 - 15.6.2014 | výstava
V pátek 7. 3. 2014 byla otevřena repríza výstavy Mladí lvi v kleci v prostorách Isergebirgs-Museum v Kaufbeuren-Neugablonz v Bavorsku. Jedná se o volné, redukované a obměněné pokračování výstavního projektu, jež měla česká veřejnost možnost vidět v poslední třetině roku 2013 v Oblastní galerii v Liberci. Projekt nabízí pohled na málo známou tvorbu německy hovořících umělců a umělkyň z Čech, Moravy a Slezska v meziválečném Československu.

Pracovní setkání Buquoyský Žofín. Aristokratická lovecká sídla v 19. století

16.5.2014 | seminář
U příležitosti realizace projektu Obnova buquoyské kulturní krajiny. Záchrana movitého kulturního dědictví jako báze pro obnovu paměti místa a kulturní identity pořádá Ústav dějin umění v pátek 16. května 2014 v penzionu Lesovna Žofín v Pohorské Vsi u Nových Hradů celodenní pracovní setkání Buquoyský Žofín. Aristokratická lovecká sídla v 19. století.

Výstava Podstávkový dům v údolí Ploučnice

16.12.2013 - 16.5.2014 | výstava
Vernisáž výstavy "Podstávkový dům v údolí Ploučnice" proběhne 16. prosince 2013 ve 14 hod. v átriu zámku Krásné Březno, sídle pracoviště NPÚ v Ústí nad Labem. Výstava mapuje problematiku patrových roubených domů s podstávkou na části území Ústeckého kraje, které patří do tzv. krajiny podstávkových domů, a zaměřuje se na jejich regionální specifika. Součástí výstavy je i sonda do každodenního života obyvatel těchto objektů.