Víkend otevřených zahrad na památkách NPÚ

Druhý červnový víkend patří otevřeným zahradám. Celorepubliková akce se uskuteční 10. až 11. června a zapojí se do ní i památky pod správou Národního památkového ústavu. V rámci třináctého ročníku Víkendu otevřených zahrad se návštěvníkům otevřou jindy nepřístupné parky a zahrady a nabídnou jim netradiční prohlídky, hudební vystoupení a možnost relaxovat se v krásném prostředí.

Komentované prohlídky parků a oranžerií připravují například na státních zámcích ManětínVelké BřeznoOpočnoKrásný DvůrLemberk nebo Buchlovice. Na zámku Kozel si návštěvníci navíc budou moci vyrobit svou vlastní mechovou Kokedamu. V hospitálu Kuks si prohlédnou bylinkovou zahradu a na zámku Stekník se projdou terasovitými zahradami s kvetoucími popínavými růžemi. Nejen pro přírodovědné nadšence jsou na Novém Hrádku u Lukova připraveny prohlídky zaměřené na zajímavosti z rostlinného a živočišného světa. Koho spíš láká lenošení na piknikových dekách a lehátcích, ten si přijde na své ve vile Stiassni. Řada míst připravuje také hudební vystoupení a program pro děti. 

Přednášku pro veřejnost Naše zámecké oranžerie Ing. Lenky Křesadlové, Ph.D. z kroměřížského pracoviště NPÚ nebo komentované prohlídky pod vedením odborných památkářů, připravili na zámku Letohrad.

Kam vyrazit v jednotlivé dny?

10.6.
10. – 11.6.

Informaci o výši vstupného na konkrétní akci si prosíme vždy ověřte na webových stránkách jednotlivých památek.

Další informace o Víkendu otevřených zahrad 2023 najdete na stránkách projektu.