Zápisník návštěvníka památek ve správě NPÚ

Více než stovku napínavých příběhů a zajímavostí z českých a moravských památek ukrývá nový zápisník.

Víte, že na jednom českém hradě byl uvězněn slavný alchymista? Slyšeli jste příběh o ukradeném obrazu z Červené Lhoty? Setkání dvou významných mužů předcházelo založení kláštera v Sázavě – víte kterých? A jakou nečekanou zprávu přinesl čáp na zámek Milotice?

Pokud jste si aspoň na jednu z výše položených otázek odpověděli, že nevíte – nezoufejte! Právě pro vás, milovníky památek, české historie a zajímavých příběhů, jsme připravili Zápisník návštěvníka památek.

Zápisník je navržen tak, abyste do něj mohli nejen pohodlně sbírat vstupenky ze všech památek ve správě NPÚ, ale také do něj zapisovat vlastní dojmy z cest. Každou památku v zápisníku navíc představuje zajímavý příběh z její bohaté historie. Příběhy o hrdinech i padouších, dobách rozkvětu i pádu, slavných vítězstvích i neslavných koncích a mnoho dalšího na vás čeká na památkách ve správě Národního památkového ústavu.

Publikace jsou k zakoupení na pokladnách památek ve správě Národního památkového ústavu, ve vybraných turistických centrech a taktéž na našem e-shopu.

Více informací

Obálku publikace vytvořil Tomáš Flak, publikace uvnitř obsahuje více jak tucet kreseb od ilustrátora Matyáše Namaie a podobu a zpracování publikace vytvořil grafik Tomáš Felcman.

Obálku publikace vytvořil Tomáš Flak. Rodák z Bratislavy se dostal do povědomí českých čtenářů především svojí tvorbou pro fantasy a sci-fi nakladatelství Brokilon. V posledních letech výrazněji zakotvil u série Krvavé pohraničí od Vladimíra Šlechty, ale ilustroval i Cyklus České země autora Jana Kotouče u nakladatelství Kosmas. Přes nesporně úspěšné uvedení mezi známé knižní ilustrátory, zůstává Tomáš u ilustrování pouze coby volnočasového koníčku.

Publikace uvnitř obsahuje více jak tucet kreseb od ilustrátora Matyáše Namaie. Tento začínající český komiksový kreslíř se výrazněji uvedl svojí prací pro kolektiv autorů komiksové knihy Karel IV.: Pán světa s textem Zdeňka Ležáka. V současné době, vedle množství dalších projektů, završil i svůj vlastní scénáristický debut pro časopis ABC v komiksu Mistr Šao-linu. Nejnověji najdeme Matyášovi barevné ilustrace v komiksové sérii GO! se scénářem Ivony Březinové pro nakladatelství Albatros.

Podobu a zpracování publikace vytvořil grafik Tomáš Felcman, který poprvé spolupracoval s Národním památkovým ústavem již před dvěma lety, kdy se úspěšně prezentoval novým grafickým formátem pro jednotné vstupenky. Tomáš je člověk širokého spektra činností, vždy se ovšem rád vrací k focení, které se stalo jeho prací i koníčkem. Webovým designem a propagačním vizuálem se živí již delší dobu, ale utíká i k vlastním projektům. V poslední době se prosadil jako autor deskové karetní hry Scavengers, která si prošla úspěšnou kampaní Kickstarter a nyní je již na pultech obchodů.

Informace pro prodejce (pouze pro ATIC)