Klíč k památkám – program pro věrné návštěvníky

Navštivte pět památek, sbírejte „mobilní klíče“ – a šestou prohlídku získáte zdarma! Kromě toho se každoročně můžete zúčastnit slosovací soutěže o zajímavé zážitkové ceny.

Pro všechny zájemce o památky připravil Národní památkový ústav opět program pro věrné návštěvníky, k němuž se připojilo na sto třicet hradů, zámků, klášterů a dalších památek státních, městských i soukromých. Princip programu je podobný jako v minulých letech – za pět vstupenek může každý návštěvník získat šestý vstup zdarma. Vstupy jsou registrovaným účastníkům zaznamenávány formou tzv. papírových nebo mobilních klíčů (mobilní aplikaci si můžete stáhnout na portálu www.klickpamatkam.cz). Přesná pravidla programu a podrobné informace naleznete níže.

O tom, že Národní památkový ústav věrné návštěvníky památkových objektů skutečně odměňuje, svědčí vylosovaní finalisté minulého ročníku soutěže, kteří převzali z rukou náměstka generální ředitelky NPÚ Ing. Rudolfa Pohla ceny, o něž se soutěžilo.

Zkrácená pravidla programu Klíč k památkám

 1. Klíč k památkám je věrnostní program a informační portál s mobilní aplikací určený návštěvníkům památek.
 2. Vztahuje se na vybrané památky ve správě Národního památkového ústavu a jeho partnerů, které jsou přístupné veřejnosti.
 3. Seznam památek zapojených do programu je k dispozici na webu klickpamatkam.cz.
 4. Nástroji věrnostního programu Klíč k památkám jsou:
  • papírový klíč (papírový pas opatřený unikátním QR kódem),
  • mobilní klíč (elektronický účet s přiděleným unikátním QR kódem).
 5. Držitel papírového klíče získá v pokladně památky zařazené do věrnostního programu Klíč k památkám kredit na základě pořízení vstupenky pro jednu osobu na prohlídkovou trasu s průvodcem formou načtení unikátního QR kódu umístěného na vnitřní straně papírového klíče. Držitel papírového klíče může obsluhu pokladny též požádat o udělení razítka.
 6. Držitel mobilního klíče získá v pokladně památky zařazené do věrnostního programu Klíč k památkám kredit na základě pořízení vstupenky pro jednu osobu na prohlídkovou trasu s průvodcem formou načtení unikátního QR kódu zobrazeného na svém mobilním zařízení (chytrém telefonu, tabletu apod.).
 7. Na jedné památce zařazené do věrnostního programu lze do jednoho papírového nebo mobilního klíče načíst pouze jeden kredit denně.
 8. Po načtení pěti kreditů, respektive udělení pěti razítek v průběhu ne více než dvanácti po sobě jdoucích měsíců získává držitel papírového nebo mobilního klíče nárok na volný vstup do jedné z památek zařazených do věrnostního programu podle svého výběru.
 9. Volný vstup udělený držitelům klíče na základě pěti získaných kreditů se nevztahuje na speciální a výběrové prohlídkové okruhy s povinnou rezervací.
 10. Provozovatel věrnostního programu si vyhrazuje právo změnit pravidla tohoto věrnostního programu nebo věrnostní program odložit či zrušit.
 11. Úplná pravidla věrnostního programu naleznete na www.klickpamatkam.cz.

Klíč pro školy

Kromě věrnostního programu pro individuální návštěvníky památek nabízí Klíč k památkám také projekt pro školy a další instituce pracující s dětmi a mládeží ve věku od 6 do 15 let nazvaný Klíč pro školy. V rámci organizovaných zájezdů mládeže mohou účastníci čerpat čerpat 50% slevu ze sníženého tarifu vstupného. Více o tomto programu a podrobná pravidla naleznete na stránkách Klíče pro školy.

Klíč k zážitkům

Projekt Klíč k zážitkům umožňuje registrovaným účastníkům programu Klíč k památkám další výhodnou slevu u poskytovatelů služeb v oblasti cestovního ruchu, kteří mají provozovny v blízkosti památkového objektu. Návštěvníkům památek účastnícím se věrnostního programu, tedy držitelům tzv. papírového či mobilního klíče, nabízejí slevu ve výši nejméně 10 % z ceny vybraných služeb či zboží. Více informací přinášejí stránky Klíče k zážitkům.