S hostem na Rožmberku - cyklus letních večerů s výjimečnými hosty na nádvoří hradu

Hrad Rožmberk zažije v létě výjimečnou událost. V rámci cyklu „S hostem na Rožmberku“ přivítá v průběhu července a srpna na svém nádvoří zajímavé osobnosti z rozličných sfér kulturního a společenského života. Pozvání na večerní povídání s návštěvníky rožmberského hradu přijala jako první návrhářka a designérka Blanka Matragi v úterý 25. června. Dalšími hosty budou pilot dakarské rallye Martin Macík, zpravodaj a novinář Jakub Szántó a herec a režisér Jiří Strach. Besedy uvádí moderátor Českého rozhlasu České Budějovice Luboš Voráček. Začátky ve 20:00 hodin.

„Šlechtická sídla byla vždy místem zajímavých setkání a často hostila mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého či vědeckého života. Proto bychom rádi v rámci projektu Památky žijí - Denkmäler leben navázali na předchozí staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním se zajímavými osobnostmi“, říká kastelánka hradu Andrea Čekanová.

V úterý 25. června přijala pozvání na večerní, neformální povídání na nádvoří hradu Blanka Matragi. Světově proslulá módní návrhářka a designérka se s návštěvníky podělí o své životní i pracovní zkušenosti, své sny a plány.

Podle kastelánky Andrei Čekanové je Blanka Matragi módní ikonou a její  jméno bude už navždy spojeno s oděvní tvorbou pro princezny arabských šejků a ropných magnátů Perského zálivu, pro které dodnes  tvoří. „Přijďte si užít jedinečné setkání s dámou, jejíž tvorba uhranula celý svět, ale ona sama zůstala svá“, láká Andrea Čekanová.

V úterý 5. července přivítají na Rožmberku pilota dakarské rallye Martina Macíka, který se nejtěžšího závodu pravidelně účastní už od roku 2013. Rallye Dakar pro něj zosobňuje nejen motoristický sport, ale hlavně dobrodružství, adrenalin a napínavé příběhy.

Zpravodaj a novinář Jakub Szántó dorazí na hrad v úterý 23. července. Čerstvý držitel literární ceny Magnesia Litera 2019 za knihu Za oponou války se podělí o své zkušenosti válečného zpravodaje, který byl a je vždy tam, kde se píší současné dějiny.

Posledním hostem na Rožmberku bude v úterý 20. srpna herec a režisér Jiří Strach. Jeho úspěšná a bohatá filmografie zahrnuje filmy, pohádky, seriály i dokumenty. Mezi nejoblíbenější však patří pohádka Anděl páně, jejíž druhý díl se natáčel v Českém Krumlově.

Povídání s hosty uvádí Luboš Voráček, moderátor Českého rozhlasu České Budějovice.

Začátky besed od 20:00 hodin.

Vstupenky lze zakoupit s předstihem v prodejní síti www.cbsystem.cz. Vstupné na besedu s Blankou Matragi činí 250 Kč, na ostatní 150 Kč.

Fotografie ke stažení

Soubory ke stažení