Vilém Veverka Trio "MY OWN WAY"

Kulturní akce

MY OWN WAY

Vilém Veverka Trio

 

Pomyslíme-li na hoboj, napadne nás jméno Viléma Veverky zřejmě jako první. Světově proslulý interpret, který se stále častěji a odvážněji pouští také do jiných žánrů (https://klasikaplus.cz/zaznelo/item/2541-vilem-veverka-na-vyletech), aktuálně představí svůj nejnovější projekt, ke kterému tento rok vyjde na podzim i nové CD.  K netradičnímu swingovému triu, hoboj – klavír – kontrabas, přizval špičkové muzikanty, klavíristu a skladatele Martina Hyblera (ten pro Veverku píše již od roku 2005) a zřejmě nejuniverzálnějšího kontrabasistu české scény Ondřeje „Mácu“ Štajnochra.

Sám Veverka o nové platformě říká: „Je to příběh čisté interpretační radosti, který děláme primárně právě proto, abychom posluchačům - ale i sami sobě - nadělili cosi, co by na klasické bázi nebylo představitelné. Zároveň jde o (ne)skutečnou potřebu vystoupit  - tu a tam - z klasických mantinelů, respektive objevovat nový prostor pro realizaci představ a skrze to se tak navrátit k ryzí podstatě vztahu sdíleného zážitku z hudby“. Mimořádnou atraktivitu projektu „MY OWN WAY“ pak podtrhuje dramaturgie, na kterou se posluchači mohou těšit. Interpreti provedou skladby autorů jako jsou Leonard Bernstein, Chicko Corea, George Gershwin,  Ennio Morricone, Ástor Piazzolla i autorskou hudbu Martina Hyblera, osobního skladatele Viléma Veverky.

                                                                                                                                    

Vilém Veverka – hoboj

Martin Hybler – klavír

Ondřej Štajnochr – kontrabas

 

Vstupenky bude možné zakoupit v pokladně zámku a také on-line: VILÉM VEVERKA TRIO | MY OWN WAY - 25.05.2022 19:00 (colosseum.eu)