Výstavy ÚOP v Ústí nad Labem

Naše pracoviště Národního památkového ústavu prezentuje veřejnosti výsledky činnosti odborníků především formou putovních výstav, máte-li zájem o zapůjčení některé výstavy, kontaktujte nás.

Výstava Josef Opitz (1890–1963)

Výstava (v atriu zámku Krásné Březno od 13. února do 19. května 2017) zachycuje životní osudy dr. Josefa Opitze, jeho studia a následně působení jako zaměstnance významných pražských institucí. Věnuje se jeho významné výstavní i publikační činnosti, podílu na reorganizaci muzeí severozápadních Čech, aktualizuje jeho bibliografii. Nevyhýbá se ani osobní rovině života Josefa Opitze, právě naopak.

Podrobnosti o výstavě zde v odkazu.

Doba králů a císařů

Aktuální výstava v atriu zámku Krásné Březno, sídle ÚOP v Ústí nad LabemVýstava s podtitulem Lucemburské architektonické dědictví severozápadních Čech přibližuje návštěvníkům především památky nemovité, které jsou v mnoha případech pro běžné návštěvníky obtížně dostupné. Podrobnosti o výstavě zde v odkazu.

  • Únor–duben 2017 – instalace v prostorách gymnázia v Jateční ulici, Ústí nad Labem

Podstávkový dům v údolí Ploučnice

Do 29. března 2017 je naše výstava k vidění v prostorách všeobecné studovny SVKUL, Velká Hradební 45.

Cesta kolem světa, fotografie z cest hraběte Lažanského z roku 1929

Od dubna do června 2017 bude naše výstava k vidění na státním zámku Krásný Dvůr.

Zaměstnanecké kolonie 1900–1938

Od dubna 2017 bude výstava k vidění v prostorách všeobecné studovny SVKUL, Velká Hradební 45.

Informace o všech výstavách ÚOP v Ústí nad Labem, které je možno zapůjčit:

Chcete si zapůjčit naši výstavu do prostor zámku, muzea či knihovny? Nevíte, jak vhodně výstavu nainstalovat a zda termín již není obsazený – ozvěte se nám, rádi vám poradíme.