Výstavy ÚOP v Ústí nad Labem

Naše pracoviště Národního památkového ústavu prezentuje veřejnosti výsledky činnosti odborníků především formou putovních výstav, máte-li zájem o zapůjčení některé výstavy, kontaktujte nás.

Nová výstava v prostorách atria zámku Krásné Březno, sídle ÚOP v Ústí nad Labem:

Život a dílo Vincenze Pilze

  • 5. června – 29. září 2017, otevřeno pondělí až pátek (poslední vstup hodinu před uzavřením).

Výstava autorů Josefa Rybánského a Martina Musílka, vznikla na počest 200. výročí narození významného sochaře, který přišel na svět ve Varnsdorfu dne 14. listopadu 1816 a zemřel 27. dubna 1896 ve Vídni. V hlavním městě Rakousko-uherské monarchie, se kterým spojil svá léta studentská i tvůrčí, ve kterém prožil největší vzlety i pády své kariery. Výstava nabízí průřez Pilzovou tvorbou od nejranějšího období po vrcholné dílo, za které považujeme osm bronzových kvadrig na střeše vídeňského parlamentu.    

Doba králů a císařů

Aktuální výstava v atriu zámku Krásné Březno, sídle ÚOP v Ústí nad LabemVýstava s podtitulem Lucemburské architektonické dědictví severozápadních Čech přibližuje návštěvníkům především památky nemovité, které jsou v mnoha případech pro běžné návštěvníky obtížně dostupné. Podrobnosti o výstavě zde v odkazu.

  • Květen–září 2017 – instalace v prostorách gymnázia v Mostě

Podstávkový dům v údolí Ploučnice

  • Do 2. července 2017 je naše výstava k vidění v prostorách zámku Nový Hrad v Jimlíně.
  • Od července do října 2017 bude výstava instalována ve skanzenu Zubrnice.

Cesta kolem světa, fotografie z cest hraběte Lažanského z roku 1929

  • Od dubna do června 2017 je naše výstava k vidění na státním zámku Krásný Dvůr.

Informace o všech výstavách ÚOP v Ústí nad Labem, které je možno zapůjčit:

Chcete si zapůjčit naši výstavu do prostor zámku, muzea či knihovny? Nevíte, jak vhodně výstavu nainstalovat a zda termín již není obsazený – ozvěte se nám, rádi vám poradíme.