Francouzsko-česká hudební akademie v Lannerově domě v Telči

Lannerův dům, sídlo ÚOP v Telči

Sídlo telčských památkářů, Lannerův dům v Telči opět hostí v tomto roce Francouzsko-českou hudební akademii. Proběhne zde několik akcí tohoto hudebního projektu.

 

V pondělí 16. července bude uspořádán Den hudebního managementu ve spolupráci s Donau Universität Krems. Jeho součástí je výuka hudebního managementu a dále individuální poradenství a workshopy soudobé hudby.

Ve středu 18. července v 18.00 hodin proběhne Vzpomínkový koncert na hobojistku Denisu Bílou. Kromě toho budou v prostorách Lannerova domu v Telči denně probíhat mistrovské kurzy.

Francouzsko-česká hudební akademie v Telči byla v roce 1995 založena jako ojedinělý hudební evropský projekt propojující českou a francouzskou kulturu. Zakladatelem projektu je Město Telč, Francouzské velvyslanectví a Francouzský institut v Praze. Od roku 2004 pořádá akademii obecně prospěšná společnost Česko-francouzská akademie Telč, kterou jako jediný zakladatel v roce 2003 založilo Město Telč. Více informací o Francouzsko-české hudební akademii, o jejím programu a kontakt na organizátory naleznete na www.akademietelc.cz