Den otevřených dveří v Telči se vydařil

Den otevřených dveří, prohlídka čestného dvora

Nejen slunečné počasí, ale i zájem veřejnosti provázel v pátek 8. června 2018 Den otevřených dveří územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.

Přibližně 60 zájemců z řad veřejnosti, kteří navštívili sídlo památkářů v Lannerově domě, projevilo zájem o komentované prohlídky, během kterých si prohlédli Lannerův dům od sklepa až po půdu. Jejich pozornost rovněž upoutala prezentace památkového fondu v našem regionu, hlavně zaniklé a ohrožené památky a ukázky toho, jak se proměňují. Raritou byl například asanační plán města Telče z roku 1963 s návrhy řešení dopravní situace či návrhy úprav ostrova ve Štěpnickém rybníku.

Návštěvníci měli také možnost seznámit se s prací archeologa, navštívit knihovnu a poznat současnou knižní produkci NPÚ. Posledním bodem Dne otevřeného dveří byla prezentace výstavy Architektura ve službách první republiky.

Den otevřených dveří telčského pracoviště Národního památkového ústavu proběhl již potřetí, v minulosti to bylo v letech 2012 a 2013. 

Související akce

Nádvoří Lannerova domu v Telči
Netradiční prohlídka

Den otevřených dveří telčského pracoviště NPÚ

  • Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči ()
  • 8. 6. 2018
  • 9.00–16.00

Související zprávy

Den otevřených dveří telčského pracoviště NPÚ

30. 5. 2018 (aktualizováno 31. 5. 2018)

Komentované prohlídky, ukázky z dokumentačních fondů a sbírek, evidence památkového fondu v Kraji Vysočina, prezentace zaniklých a ohrožených památek, střípky ze světa...