V sídle telčských památkářů vystoupí Kvarteto Apollon

Kulturní akce

  • Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči, Hradecká 6 ()
  • 20. 3. 2018
  • 19.00
  • 80 Kč, děti a studenti 30 Kč
Kvarteto Apollon (nepodléhá CC)

V sídle územního odborného pracoviště Národního paátového ústavu v Telči vystoupí v úterý 20. března 2018 v 19.00 hodin Kvarteto Apollon. Na programu budou díla P. J. Veselého, A. Dvořáka, O. Nelsona, M. Summera a dalších. Pořadatelem koncertu je Město Telč, Kruh  přátel  hudby a Národní  památkový  ústav, územní odborné pracoviště v Telči. Vstupné 80 Kč, děti a studenti 30 Kč. Koná se v Lannerově domě v Telči, Hradecká 6.

Kvarteto Apollon patří mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy. Tradice, na kterou kvarteto navazuje, byla utvářena takovými ensembly, jakými byli Vlachovo, nebo Janáčkovo kvarteto.

Kvarteto Apollon se po studiu u členů věhlasných českých kvartet a absolvování prestižních mistrovských kursů v Holandsku (Fine Arts Quartet), a Německu (Alban Berg Quartet), úspěšně zúčastnilo řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L. van Beethovena (1. cena a cena za nejlepší provedení díla L. van Beethovena), a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu.   

Těmito úspěchy zahájilo Kvarteto Apollon svoji koncertní činnost v roce 1993, která byla provázena dalšími setkáními s významnými osobnostmi komorní hudby. Od začátku své kariéry zařazuje kvarteto do svého repertoáru vedle klasických děl také skladby jazzové. Kvarteto Apollon spolupracuje s řadou českých skladatelů, a to jak v oblasti klasické hudby (Z. Lukáš, P. Trojan, O. Kvěch, J. Filas, J. Gemrot), tak v jazzu (K. Růžička,  E.Viklický, V. Eckert, Z. Zdeněk), kteří svá díla v mnohých případech kvartetu věnovali. Soubor pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí.