V Lannerově domě v Telči vystoupí Eliška Balabánová a Anna Císařovská

Koncert

  • územní odborné pracoviště NPÚ v Telči, Lannerův dům, Hradecká 6 ()
  • 24. 10. 2017
  • 19.00
  • 80 Kč, děti a studenti 30 Kč
Lannerův dům, sídlo ÚOP v Telči

V sídle územního pracoviště Národního památkového ústavu v Telči, v Lannerově  domě, vystoupí v úterý 24. října 2017 v 19.00 hodin kytaristka Eliška Balabánová a herečka Anna Císařovská. Hlavní ideou jejich společné tvorby je propojení hudebního světa s dramatickým. Zazní skladby Ondřeje Kukala, Francesca Tárrega a Leo Brouwera, Isaaca Albénize, Martina Brunnera a Jiřího Žáčka.

Účinkující přiblíží publiku melodram z nového úhlu pohledu, aby se divákovi a posluchači v jedné osobě dostávalo dvou plnohodnotných zážitků, hudebního i dramatického, které se navzájem umocňují.

Anna Císařovská je absolventkou DAMU, herečka Divadla X10 a hostující herečkou v divadle Lampion v Kladně. Eliška Balabánová je absolventkou JAMU v Brně u profesora Martina Myslivečka, úspěšně absolvovala stáž v rakouském Grazu a je vítězkou mnoha mezinárodních soutěží (ve Vídni, Německu, na Slovensku a v Česku). Umělkyně spolupracují od roku 2013 a jejich profesionalita zaručuje kvalitu obou uměleckých žánrů. Svou hudebně-dramatickou spolupráci zdokonalují pod vedením odborných kurzů, např. u operní režisérky Magdaleny Švecové a herce Alfreda Strejčka. Od roku 2015 je Duo členem České asociace komorní kytary.

Pořadatelem koncertu je Město Telč, Kruh  přátel  hudby a Národní  památkový  ústav, územní odborné pracoviště v Telči. Vstupné 80 Kč, děti a studenti 30 Kč. Koná se v Lannerově domě v Telči, Hradecká 6.