Provoz ÚOP v Praze pro veřejnost

Aktuální informace pro návštěvníky a badatele. –  Pracoviště funguje bez omezení při operativním dodržování hygienických pravidel. Doporučujeme i nadále předchozí včasné objednání na konzultace, ve vhodných případech komunikaci telefonickou, mailovou či prostřednictvím videokonferencí. Knihovna je pro veřejnost otevřena po předchozím včasném objednání. 

Územní odborné pracoviště v Praze je otevřeno standardně, prakticky bez omezení. – Doporučujeme však i nadále předchozí objednání na konzultace pro návštěvníky z řad veřejnosti, a to i v době konzultačních hodin v pondělí a ve středu od 14.00 do 17.30. Nabízíme vedle telefonu a emailu i možnost komunikace prostřednictvím videokonferencí. Úřední hodiny podatelny jsou od 1. 5. 2022 opět rozšířeny na po-pá 9.00–11.30 a 12.30-14.00. Knihovna a badatelna je pro veřejnost otevřena po předchozím včasném objednání.

V souladu s uvolněním protiepidemických opatření se naše pracoviště od 1. 5. 2022 vrací do standardního provozu:

Konzultace

Konzultace probíhají bez omezení. I nadále však preferujeme a doporučujeme předchozí včasné objednání a domluvu s konkrétním pracovníkem, a to i v době konzultačních hodin. Pokud je to vhodné, můžete využít distanční formy jednání (telefonický, elektronický či písemný kontakt) nebo pro vás zařídíme videokonference přes aplikaci Zoom.

Kontakty na příslušné referenty ke stažení:

Podatelna - doručování dokumentů

Podatelna má opět rozšířenou otevírací dobu pro veřejnost: pondělí - pátek 9.00–11.30 a 12.30-14.00. Případně volejte na tel. 234 653 121 (sekretariát).

Do 30. 4. je podatelna otevřena po-čt 9.00-11.30.

Knihovna a badatelna ÚOP v Praze je pro veřejnost otevřena, a to v pondělí a ve středu, a její návštěva je možná po včasném telefonickém nebo písemném objednání (konkrétní hodina bude návštěvníkovi upřesněna).


Knihkupectví a informační centrum NPÚ v naší budově Na Perštýně 12, které spadá pod generální ředitelství, je otevřeno po-pá 9-18. Doporučujeme ověřit případné změny otevírací doby na https://www.npu.cz/knihkupectvi.

Ve dnech 4.-8. 7. 2022 je knihkupectví NPÚ v budově Na Perštýně 12 uzavřeno.

Recepce pracoviště je v provozu.
V budově ÚOP v Praze, Na Perštýně 12, je i nadále k dispozici je desinfekce.

Děkujeme za vzájemnou ohleduplnost v operativním dodržování hygienických opatření. Sledujte naše webové stránky a hlavní web Národního památkového ústavu www.npu.cz


Děkujeme Vám, že jsme i díky Vaší ohleduplnosti a pochopení dosud společně zvládali všechna pandemická opatření.

PhDr. Jaroslav Podliska, Ph.D.
ředitel ÚOP v Praze