ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

V návaznosti na mimořádná opatření jsou omezeny úřední hodiny pracoviště i podatelny. Aktuální úřední hodiny pracoviště jsou v pondělí a středu od 9 do 14 hodin (po předchozím objednání), podatelna je otevřena od pondělí do pátku od 9 do 11.30. Nadále bude upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Spisový archiv

Ve spisovém archivu je ukládána především korespondence odborného charakteru k procesu výkonu památkové péče. Archivované dokumenty zachycují nakládání s památkovým fondem Plzeňského kraje od 50. let 20. století.

Spisová agenda k jednotlivým objektům je uložena v pořadačích, rozdělena v rámci pořadače do složek podle problémových okruhů - např. stavební úpravy, restaurování, průvodcovská činnost apod. Ve složkách je pak chronologicky seřazena.

Spisovna slouží nejen pro potřeby památkového ústavu, ale je prezenčně zpřístupněna i vlastníkům památek, úřadům a externím badatelům. Dokumentace se půjčuje pouze prezenčně v prostoru studovny, a to v souladu s badatelským řádem NPÚ. Některé služby jsou zpoplatněny dle ceníku.

Návštěvní hodiny pro veřejnost

  •  denně 8–14 hod.

Doporučujeme předem sjednat konkrétní termín návštěvy.