ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

V souvislosti s mimořádnou situací a nouzovým stavem vyhlášeným vládou ČR je územní odborné pracoviště NPÚ v Plzni od 16. 3. 2020 až do odvolání uzavřeno pro veřejnost. Jsou zrušeny konzultační dni a nebudou poskytovány ani konzultace pro veřejnost mimo pracoviště (např. na ORP). Výkon agendy památkové péče je nutné řešit telefonicky nebo emailem. Do odvolání jsou až na výjimky zakázány všechny pracovní cesty zaměstnanců ÚOP, účast na kontrolních dnech na stavbách, na místních šetření apod. Podatelna NPÚ ÚOP v Plzni bude otevřena v pondělí a středu od 10 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Spisový archiv

Ve spisovém archivu je ukládána především korespondence odborného charakteru k procesu výkonu památkové péče. Archivované dokumenty zachycují nakládání s památkovým fondem Plzeňského kraje od 50. let 20. století.

Spisová agenda k jednotlivým objektům je uložena v pořadačích, rozdělena v rámci pořadače do složek podle problémových okruhů - např. stavební úpravy, restaurování, průvodcovská činnost apod. Ve složkách je pak chronologicky seřazena.

Návštěvní hodiny pro veřejnost

  • po předchozí telefonické dohodě denně 8–14 hod.