ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

V návaznosti na mimořádná opatření jsou omezeny úřední hodiny pracoviště i podatelny. Aktuální úřední hodiny pracoviště jsou v pondělí a středu od 9 do 14 hodin (po předchozím objednání), podatelna je otevřena od pondělí do pátku od 9 do 11.30. Nadále bude upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Výstavy

V mázhauzu domu U Zlatého slunce v Plzni, v budově sídla plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu,  jsou instalovány volně přístupné panelové výstavy. Výstavy jsou obměňovány několikrát ročně.

UPOZORNĚNÍ! 

Výstavní síň je od 12. října 2020 až do odvolání uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

 

VZHLEDEM K SOUČASNÝM PANDEMICKÝM OPATŘENÍM JE MOŽNO ZHLÉDNOUT AKTUÁLNÍ VÝSTAVU ONLINE.

 

2021 Právě probíhá

Od 23. prosince 2020 do 12. března 2021 bude v mázhauzu sídla našeho pracoviště, domu U Zlatého slunce, probíhat panelová výstava

Valdštejnové a počátky archeologie na šťáhlavském panství.

Výstava přibližuje počátky archeologie spjaté s osobností z rodu Valdštejnů, Arnoštem Karlem z Valdštejna, který byl majitelem kozelského panství. 

Výstava vznikla jako součást dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů, který se ve svém jubilejním desátém ročníku zaměřil na šlechtický rod Valdštejnů. Celoroční projekt s názvem „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“ zarnoval kulturní a hudební akce, speciální prohlídky běžně nepřístupných míst, komentované procházky po valdštejnské architektuře, slavnosti a edukační program pro děti – to vše na téměř 30 památkách v celé České republice.