ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Od 4. 5. 2020 je provoz pracoviště obnoven ve standardním režimu včetně otevření knihovny a archivů pro veřejnost a umožnění osobních konzultací ve standardních úředních a konzultačních hodinách. I nadále však bude upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Osobní kontakt v úředních hodinách bude možný po předchozím objednání. Osobní podání na podatelnách bude možné činit i bez objednání v úředních hodinách. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Publikační činnost našeho pracoviště

Územní odborné pracoviště v Plzni  je vydavatelem odborných publikací, které jsou dostupné v knihkupectví  a informačním centru Národního památkového ústavu v Praze a v pražském knihkupectví Juditina věž. Dostupné jsou také v knihovně našeho pracoviště.  Publikace je možné objednat také přes e-shop. Některé jsou v elektronické podobě  ke stažení zdarma (sborník Památky západních Čech, leporela).

Zaměstnanci našeho pracoviště se rovněž věnují samostatné odborné publikační činnosti. Jejich práce jsou zveřejňovány v odborných periodikách či jako samostatné publikace. Přehled jejich publikační činnosti ke stažení zde.