ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

V návaznosti na mimořádná opatření jsou omezeny úřední hodiny pracoviště i podatelny. Aktuální úřední hodiny pracoviště jsou v pondělí a středu od 9 do 14 hodin (po předchozím objednání), podatelna je otevřena od pondělí do pátku od 9 do 11.30. Nadále bude upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Publikační činnost našeho pracoviště

Plzeňské pracoviště NPÚ je vydavatelem publikací v ediční řadě Památky západních Čech a monografií mimo tuto edici.

Územní odborné pracoviště v Plzni založilo v závěru roku 2010 recenzovanou odbornou edici pro hmotné kulturní dědictví a památkovou péči v západních Čechách Památky západních Čech a je zároveň jejím vydavatelem. Zaměstnanci pracoviště se rovněž věnují samostatné odborné publikační činnosti. Jejich práce jsou zveřejňovány v odborných periodikách či jako samostatné publikace. Shrnutí publikační činnost zaměstnanců je k dispozici ke stažení ve formě výběru z bibliografie.

Publikace jsou dostupné v knihkupectví  a informačním centru Národního památkového ústavu v Praze a v pražském knihkupectví Juditina věž. Dostupné jsou také v sídle našeho pracoviště (Prešovská 7, Plzeň; platba možná pouze v hotovosti). Publikace je možné objednat také přes e-shop. Některé jsou v elektronické podobě ke stažení zdarma.