ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Ode dne 12. 4. 2021 je obnovena možnost osobního jednání s veřejností, a to po předchozí dohodě v konzultačních hodinách a při zvýšených hygienických opatřeních (desinfekce rukou, odstupy, respirátory apod.). Obnoven je také provoz knihovny a badatelny, opět při zvýšených hygienických opatřeních.

Zavřít

Publikační činnost našeho pracoviště

Plzeňské pracoviště NPÚ je vydavatelem publikací v ediční řadě Památky západních Čech a monografií mimo tuto edici.

Územní odborné pracoviště v Plzni založilo v závěru roku 2010 recenzovanou odbornou edici pro hmotné kulturní dědictví a památkovou péči v západních Čechách Památky západních Čech a je zároveň jejím vydavatelem. Zaměstnanci pracoviště se rovněž věnují samostatné odborné publikační činnosti. Jejich práce jsou zveřejňovány v odborných periodikách či jako samostatné publikace. Shrnutí publikační činnost zaměstnanců je k dispozici ke stažení ve formě výběru z bibliografie.

Publikace jsou dostupné v knihkupectví  a informačním centru Národního památkového ústavu v Praze a v pražském knihkupectví Juditina věž. Dostupné jsou také v sídle našeho pracoviště (Prešovská 7, Plzeň; platba možná pouze v hotovosti). Publikace je možné objednat také přes e-shop. Některé jsou v elektronické podobě ke stažení zdarma.