ÚOP v Českých Budějovicích

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Vyhodnocení poznávací soutěže – Českobudějovické významné stavby a jejich lidé

Plavecký stadion v Českých Budějovicích.

Pořadí nejlepších vyhodnocených prací určila hodnotící komise složená ze zástupců odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice a Národního památkového ústavu na základě počtu bodů za správné odpovědi. Hlavní cenou pro vítěze je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě NPÚ.

  • Dne 25. 4. 2018 v 10.00 hod se v obřadní síni českobudějovické radnice uskuteční slavnostní předání cen výhercům.

Hlavní cenou pro vítěze – jednotlivce je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu, vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho vybraného památkového objektu ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Pro výherce soutěže jsou dále připraveny zajímavé věcné ceny. Všichni ocenění budou pozváni k občerstvení.

Seznam vítězů je zveřejněn na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice – www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích – www.npu.cz/uopcb, ale i v Turistickém informačním centru na českobudějovické radnici.

OCENĚNÍ ZÍSKÁVAJÍ:

KATEGORIE: jednotlivci

  • 1. místo       Jan Kolář, 4. E                            Gymnázium Jírovcova, Č. B.                                            Natálie Ošmerová, 9. C            ZŠ O. Nedbala, Č. Budějovice
  • 2. místo       Lucie Lindovská, 7. A                 ZŠ Pohůrecká, Č. Budějovice
  • 3. místo       Denisa Schönbauerová, 1. N      Biskupské gymnázium, Č. Budějovice

Ke slavnostnímu vyhlášení vítězů soutěže jsou na českobobudějovickou radnici pozváni i autoři dalších velmi pěkně zpracovaných soutěžních prací v kategorii jednotlivci:

  •  David Schönbauer, 5. B            ZŠ O. Nedbala, Č. B
  •  Jan Hlaváček, 8. B                     ZŠ O. Nedbala, Č. B.     

 

KATEGORIE: kolektivy

  • 1. místo     13 žáků dějepisného semináře, 7.–9. třída         ZŠ a MŠ Kubatova, Č. B.

Karolína Bittová, Vojtěch Pešta ze 7.A / Alena Burešová, Edita Fuksová, Matěj Jindra, Eva Kerlesová ze 7. B / Anna Boušková, Anna Záblacká z 8. A / Aneta Nicole Hovorková, Lucie Volavková, Petra Kotrbová, Nela Bočková  z 8. B / Radek Kofroň z 9. B

  • 2. místo       10 žáků třídy 4. A, 5. A a 6. A                                ZŠ Máj II, Č. Budějovice

Viktorie Straňáková z 4. A  / Linda Štěrbáková, Markéta Holbová, Alena Koutecká z 5. A  /    Františka Hrbková, Eliška Valentová, Klára Kučerová, Lucie Blažková, Lucie Lopourová, Vítek Hošek z 6. A  

  • 3. místo        10 žáků třídy 9. C                                               ZŠ Máj I, Č. Budějovice

Srnec, Kubeš, Zajíček, Šipanová, Jirásková, Rysková, Nosková, Wuschková, Reichenauerová, Srchová, Slepička, Stejskal, Strnad, Pelánová, Postupová, Šípkovský, Gondek, Pintnerová, Martincová.

Všem oceněným gratulujeme!

Více informací o soutěži zde.