ÚOP v Českých Budějovicích

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Přeshraniční spolupráce

Projekt "MonumTech" - Společný vznik a historie, současnost i budoucnost technických památek česko-rakouského příhraničí

O projektu

V roce 2021 se Národní památkový ústav zapojil do projektu přeshraniční spolupráce podpořený z programu Interreg V-A Rakousko - Česká republika s názvem Společný vznik a historie, současnost i budoucnost technických památek česko-rakouského příhraničí. Cílem projektu je zmapování a dokumentace technických památek v obou příhraničních destinacích, oživení a popularizace památek prostřednictvím moderních technologií, včetně dvacetidílného dokumentárního filmu. Přínosem je i prohloubení vzájemných kontaktů památkářů, akademiků a dalších aktérů z obou stran hranice prostřednictvím společných aktivit (např. workshopy).

Projekt je realizován v období od 1. 3. 2021 do 31. 12. 2022.

Partneři projektu

Vedoucí partner:

  • RERA a.s.

Partneři projektu:

  • Universität für Weiterbildung Krems - Donau-Universität Krems
  • Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  • Národní památkový ústav

Další informace naleznete na stránkách projektu.

Setkání partnerů projektu

Ve čtvrtek 12. srpna 2021 se uskutečnilo setkání zástupců projektových i strategických partnerů česko-rakouského projektu Společný vznik a historie, současnost i budoucnost technických památek česko-rakouského příhraničí. Cílem společného workshopu v prostorách Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích bylo stanovit kategorie památek, kterých se bude popularizace týkat.

Další setkání projektových partnerů proběhne on-line formou ve středu 6. dubna 2022. Tématem setkání jsou reportáže o technických památkách.

Plakat MonumTech.pdf
PDF (450,58 KB)
Einladung_UPR.pdf
PDF (619,63 KB)