Vychází kniha, která má dětem představit kroměřížskou Květnou zahradu

Národní památkový ústav vydal knihu Petra Hudce Tajemství Libosadu, která je určena dětem i rodičům. Veřejnosti bude představena v kroměřížské Květné zahradě v pátek 7. června 2019 v 17.00 a současně zde proběhne vernisáž ilustrací Elišky Chytkové, které budou instalovány v Palmovém skleníku do konce prázdnin.

Hlavním hrdinou příběhu je Robert, který je v Kroměříži na prázdninách u prarodičů. Při návštěvě Květné zahrady se díky paměti stromů ocitá v době jejího zbudování. Má možnost objevovat podobu, významy a krásu zahrady v míře, jak to její dnešní stav bezezbytku neumožňuje. Prostředkem k tomu jsou setkání s kamarády Bohdankou a Johanem i dalšími lidmi: zahradníky, umělci, urozenými hosty a dokonce i budovatelem Libosadu biskupem Karlem. Současně v Robertově příběhu ožívají a znovu se odehrávají staré mýty. Poutavý příběh je doplněn působivými a poetickými ilustracemi Elišky Chytkové.

Knihu bude možné zakoupit si v návštěvnickém centru Květné zahrady a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Dále si ji bude možné objednat v e-shopu Národního památkového ústavu.

Fotografie ke stažení

Soubory ke stažení

Související kontakty

Nepodléhá CC

Mgr. Petr Hudec

  • lektor-instruktor
  • 608 814 723
  • Květná zahrada, Gen. Svobody 1192/39, Kroměříž