Sušice - brána Šumavy

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do 90 min
  • Občerstvení: Obchody, hospůdky či restaurace jsou v Rabí, Žichovicích, Chmelné a Sušici
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Na kole proti proudu Otavy

Související památky

Během této cesty vás neminou příjemné úseky, ale i náročnější stoupání. Z rabského náměstí pojedete po cyklostezce č. 2084 do nedalekých Žichovic. Z nich budete pokračovat po cyklostezce č. 313 až do Sušice.

Ačkoli projedete půvabnou krajinou Pošumaví (pojedete podél zlatonosné řeky Otavy, skrze malebné vesnice a vesničky i ve stínu hustých lesů), nejvíce pamětihodností a zajímavostí nabízí samo město Sušice.
Milovníky historie potěší návštěva Muzea Šumavy. Jeho expozice jednak přibližují pestré dějiny celého regionu, jednak připomínají celosvětově proslulou firmu SOLO i neméně slavné šumavské sklo.
Pokud zatoužíte po větším klidu, nebo budete hledat místo k relaxaci, můžete se vydat do lesoparku Luh.
A chcete-li se pokochat vrcholky šumavskými, můžete zamířit na Svatobor. Když zdoláte schody, vedoucí na rozhlednu, otevřou se před vámi šumavská panoramata.

Jestliže chcete v Sušici strávit více času a hledáte další inspiraci, možná vás zaujme projekt Sušická pavučina. Tato síť cest vás zavede na mnohá pozoruhodná místa.
 


Tipy na výlet

Horažďovický zámek

Vydejte se na cestu malebnou krajinou po proudu řeky Otavy a poznejte místa, která jsou spjata s životem a dílem Půty Švihovského.

Dobová pohlednice

V městečku Rabí a jeho blízkém okolí se nachází několik pozoruhodných míst