Soutěž veřejných sbírek startuje dnes v pátek 15. května

Rekordní počet, téměř tři sta účastníků, bude mít letošní ročník soutěže MÁME VYBRÁNO. Prezentovat se v ní bude 289 projektů na obnovu českého kulturního dědictví. Hlasování spouštíme už v pátek 15. května.

289 sbírek, to je také 289 příběhů, nepřeberné množství lidí a miliony korun na obnovu. Každá sbírka si zaslouží pozornost, protože jejím hnacím motorem jsou dobré skutky - snaha opravit kapličku, vrátit kostelům varhany nebo třeba zrekonstruovat a otevřít historické kino. Každá sbírka také pozornost dostane, a to díky soutěži MÁME VYBRÁNO.

Hlasování jsme rozložili do dvou kol: první začíná 15. května a potrvá do 5. června. Z každého kraje postoupí jeden do finálového klání v období od 10. do 25. června. Vítězové získají vedle finančního příspěvku také mediální podporu a účast zdarma na školení Mediální akademie PROPAMÁTKY.

MÁME VYBRÁNO zveřejní finančně nejúspěšnější sbírku, kde rozhoduje oficiální výtěžek sbírek ukončených v roce 2019. Cenu uděluje i redakce PROPAMÁTKY, vybírá projekty, které nápaditým či neotřelým způsobem prezentují potřebu hledání financí pro památky.

Podpořte svou sbírku, hlasovat můžete zde.

  • 15. 5. 2020