Omezený provoz ÚOP v Praze od 12. října 2020 pro veřejnost: konzultace, podatelna, knihovna

Územní odborné pracoviště v Praze v návaznosti na mimořádná protiepidemická opatření Vlády ČR od 12. října 2020 výrazně omezuje svůj provoz. Osobní konzultace na pracovišti jsou možné pouze v nezbytně nutných případech na písemné nebo telefonické objednání u jednotlivých garantů území a specialistů. Podatelna funguje ve speciálním režimu. Na pracovišti platí zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření, především vstup pouze s rouškou. Knihovna a badatelna ÚOP a knihkupectví NPÚ jsou od 22. října 2020 do odvolání uzavřeny. Recepce pracoviště je od 13. října 2020 do odvolání mimo provoz.

Konzultace

Osobní kontakt klientů s garanty územních celků je v nezbytně nutných případech možný jen v úředních hodinách (pondělí a středa 14.00-17.30), pouze po předchozím objednání a za zvýšených hygienických opatření.

Pro konzultace upřednostňujeme telefonický, elektronický či písemný kontakt.

Kontakty na příslušné referenty ke stažení:


Podatelna - doručování dokumentů

Podatelna je uzavřena, převzetí dokumentů je možné těmito způsoby:

1) Dokumenty, u kterých nepotřebujete potvrdit doklad o převzetí, vhoďte do přepravky ve výloze vhozem vlevo od vstupních dveří.
2) Zásilky, u kterých potřebujete potvrzení o převzetí, předáte pracovnici podatelny v době od 8 do 12 hodin. Zaklepejte na výlohu vpravo od vchodu, popř. volejte na tel. 234 653 341 (podatelna). Pracovnice se dostaví ke vstupním dveřím a zásilku od vás převezme.


Knihovna a badatelna ÚOP v Praze je od 22. října 2020 do odvolání uzavřena.


Knihkupectví a informační centrum NPÚ v naší budově Na Perštýně 12, které spadá pod generální ředitelství,  je od 22. října 2020 do odvolání uzavřeno. Ohledně případných změn sledujte www.npu.cz.
 

Recepce pracoviště je od 13. října 2020 do odvolání mimo provoz.

V budově ÚOP v Praze, Na Perštýně 12, jsou zavedena zvýšená hygienická opatření, k dispozici je desinfekce. Přístup na toalety je pro klienty během návštěvy pracoviště možný.

Sledujte naše webové stránky a hlavní web Národního památkového ústavu www.npu.cz


Děkujeme Vám za pochopení, ohleduplnost a spolupráci při zvládání současné výjimečné situace.


PhDr. Jaroslav Podliska, Ph.D.
ředitel ÚOP v Praze