Provoz ÚOP v Praze pro veřejnost od 12. 4. 2021

S koncem nouzového stavu v ČR obnovuje územní pracoviště svůj provoz pro veřejnost za zvýšených hygienických a bezpečnostních podmínek. – Od 12. 4. 2021 probíhají úřední hodiny pro návštěvníky z řad veřejnosti po předchozím objednání. I nadále v možných případech upřednostňujeme komunikaci telefonicky, prostřednictvím e-mailu nebo videokonference. Podatelna je otevřena pro veřejnost po operativní domluvě denně od 9.00 hod. do 11.30 hod. Knihovna a badatelna bude pro veřejnost otevřena od 19. 4. 2021 v pondělí a ve středu po včasném objednání. – Recepce pracoviště je od 3. 5. opět v provozu.

Konzultace

Konzultace probíhají po předchozím objednání. Pokud je to možné, preferujte distanční formy jednání (telefonický, elektronický či písemný kontakt) nebo pro vás zařídíme videokonference přes aplikaci Zoom.

Kontakty na příslušné referenty ke stažení:


Podatelna - doručování dokumentů

Převzetí dokumentů je možné těmito způsoby:

1) Dokumenty, u kterých nepotřebujete potvrdit doklad o převzetí, vhoďte do přepravky ve výloze vhozem vlevo od vstupních dveří.
2) Zásilky, u kterých potřebujete potvrzení o převzetí, předáte pracovnici podatelny denně od 9 do 11.30 hodin. Zaklepejte na výlohu vpravo od vchodu, popř. volejte na tel. 234 653 341 (podatelna). Pracovnice se dostaví ke vstupním dveřím a zásilku od vás převezme.


Knihovna a badatelna ÚOP v Praze bude pro veřejnost otevřena od 19. 4. 2021, avšak pouze po včasném telefonickém nebo písemném objednání a při dodržení zvýšených hygienických opatření, a to v pondělí a ve středu (konkrétní hodina bude návštěvníkovi upřesněna).


Knihkupectví a informační centrum NPÚ v naší budově Na Perštýně 12, které spadá pod generální ředitelství, je od 10. 5. 2021 otevřeno po-pá 9-18. Doporučujeme ověřit případné změny otevírací doby na https://www.npu.cz/knihkupectvi.

Recepce pracoviště je od 3. 5. opět v provozu.
V budově ÚOP v Praze, Na Perštýně 12, jsou zavedena zvýšená hygienická opatření 3R, k dispozici je desinfekce. Návštěvníci mohou použít toalety.

Sledujte naše webové stránky a hlavní web Národního památkového ústavu www.npu.cz


Děkujeme Vám za pochopení, ohleduplnost a spolupráci při zvládání současné výjimečné situace.

PhDr. Jaroslav Podliska, Ph.D.
ředitel ÚOP v Praze