Aranžérky vánočně nazdobily Švihov

Aranžérky z plzeňské Nerudovky vánočně nazdobily hrad Švihov. Dosavadní spolupráce se střední odbornou školou obchodu, užitého umění a designu tak získala další rozměr. Vedle studentů oboru cestovní ruch, kteří na švihovském hradě vykonávají odbornou praxi, se možná budete častěji potkávat s uměním a dovednostmi i studentů dalších oborů této školy.

Truhlu ve vstupní síni, slavnostní tabuli hodovní síně, vstupenkovou pokladnu nebo vánoční věnec na hradní bráně.  Tak by mohl vypadat výčet práce šikovných rukou studentek oboru aranžérství plzeňské Nerudovky, střední odborné školy se sídlem v Nerudově ulici, které se svojí učitelkou před vánočními svátky vyzdobily vybrané partie švihovského hradu.  Spolupráce mezi hradem a školou však trvá již delší dobu, studenty cestovního ruchu můžete na Švihově potkávat třeba na jaře nebo na podzim během jejich odborných praxí. Některé průvodcování na hradě zaujme natolik, že rozšíří řady švihovských průvodců třeba i během letních prázdninových brigád.

V roce 2019 se podařilo domluvit s Nerudovkou i další spolupráci: Vánoční výzdobu hradu. A nutno říct, že se děvčatům velice povedla! Nakonec, návštěvníci budou moci výsledek jejich práce sami obdivovat během vánočních prohlídek hradu od 27. do 30. prosince 2019. A nejspíš nejde o počin poslední, na hradě bychom rádi šikovným aranžérkám dali prostor třeba i na Velikonoce nebo při jiných vhodných příležitostech.

Související zprávy

Vánoce tří staletí aneb Tajemství vánočního stromku na švihovském hradě

24. 12. 2019

Víte, jaké dárky se dávaly pod stromeček v 19. a 20. století? Jak se liší tehdejší vánoční ozdoby od těch dnešních? To vše se dozvíte během letošních vánočních prohlídek...