Podzim na kunštátském zámku patřil dětem

Celkem 379 dětí a 32 pedagogů a asistentů pedagogů navštívilo na podzim edukační program Život na středověkém hradě Státního zámku Kunštát. Speciální výukový formát je určen žákům I. a II. stupně základních škol a na základě spolupráce a doporučení edukačního oddělení Národního památkového ústavu zahrnuje vazbu na školní rámcové vzdělávací programy.

Malí návštěvníci se formou interaktivní výstavy a doplňujících pracovních listů seznamují se zakládáním středověkých hradů, klášterů, s válečnými událostmi i mocenským vzestupem rodu pánů z Kunštátu i s postavou českého krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Renesanční část expozice je posléze věnována informacím o stravování a dalším oblastem životního stylu ve středověku.

Výukový program je také možné navštívit s podporou „Vzdělávacího programu paměťových institucí do škol“, který vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Zájem ze strany základních škol pokračuje i s novým rokem. Již nyní přijímáme rezervace na dubnové, květnové i červnové termíny. Některé třídy využívají zvýhodněný systém Klíče k památkám pro školy k návštěvám dalších prohlídkových tras.

Byl vytvořen i obdobný program pro mateřské školy, jenž je doplněn graficky přívětivým pracovním materiálem se systémem nálepek pro odpovědi na uvedené otázky. 

Zmíněné pracovní listy s oblibou využívají v letních měsících také běžní návštěvníci, respektive rodiny s dětmi. Za bezchybné vyplnění náleží dětem malá odměna.

 

Program lze rezervovat:

Emailem – kunstat@npu.cz

Telefonicky – 516 462 062

Kontaktní osoba - Martina Nejedlá

Více informací o edukačním programu:

https://www.zamek-kunstat.cz/cs/vyukovy-program-pro-zs

Jak získat Klíč k památkám pro školy:

https://www.klickpamatkam.cz/#/infoProSkoly