Průvodce a zápisník: dvojice dárků, které potěší každého cestovatele

Hledáte dárek pro nadšeného výletníka, který vždy rád vyrazí na nějaký hrad či zámek? Pak pro vás máme tip hned na dvě knížky. Pro své cesty se může inspirovat Průvodcem po památkách ve správě Národního památkového ústavu a své zážitky si pak zaznamená do Zápisníku návštěvníka památek.

Průvodce po památkách ve správě Národního památkového ústavu seznamuje s historií a zajímavostmi jednotlivých památek a nabízí také základní praktické informace, které usnadní jejich návštěvu.

Na výlet si pak s sebou můžete vzít Zápisník návštěvníka památek, který slouží pro zaznamenání zážitků z výletů na české hrady a zámky. Najdete zde množství příběhů, které vás jistě inspirují k jejich návštěvě. Zároveň si do zápisníku můžete vlepovat vstupenky z jednotlivých navštívených objektů. Národní památkový ústav totiž od roku 2018 vydává novou edici vstupenek s historickými vyobrazeními památek, které jsou očíslované a je proto možné je všechny nasbírat.

Obě knihy můžete koupit v knihkupectví a informačním centru Národního památkového ústavu, které najdete v ulici Na Perštýně 12 v Praze, nebo na e-shopu.

  • 6. 12. 2018

Související zprávy

Knihu k Vánocům by chtěl každý, s naší poukázkou se při jejím výběru nespletete

29. 11. 2018

Rádi byste koupili svým blízkým knihu, ale nevíte jakou? Nebo si nejste jistí, jestli vybraný titul už dávno nebydlí v knihovně obdarovaného? Nevadí, letos můžete pod...

První edice sběratelského deníku návštěvníka památek je v prodeji

26. 9. 2018

Národní památkový ústav vydává ke Dni české státnosti novou publikaci s názvem Zápisník návštěvníka památek. Sběratelský deník nabídne zajímavé příběhy z historie i...