S prací ve vile Stiassni budou pomáhat dobrovolníci z Británie

Zhruba desítka dobrovolníků z Velké Británie bude od 9. do 15. července pomáhat s pracemi v areálu vily Stiassni. Rehabilitovat se budou vybrané části zahrady, která ve své době patřila k těm největším, doplňovat se však budou také historické interiéry. Na programu je však také poznávání brněnských památek moderní architektury.

Skupinu dobrovolníků do Brna vysílá nezisková organizace The Friends of Czech Heritage – Přátelé českých památek. V roce 2007 ji založila historička umění Barbara Peacock a Ian Kennaway, kteří byli fascinováni množstvím a kvalitou kulturního dědictví v České republice. Od té doby tato organizace pomohla k obnově desítek staveb a historických parků. Partonem britských přátel je architektka Eva Jiřičná.

K dobrovolníkům z Velké Británie je možné se přidat. Správci vily Stiassni stále hledají české dobrovolníky, kteří by společně s těmi zahraničními pomohli s obnovou posledních zanedbaných částí zahrady a dalšími pracemi. Zúčastnit se lze celého týdenního programu, nebo jeho části. Kromě prací ve vile Stiassni se dobrovolníci dostanou také do dalších brněnských vil nebo třeba na hrad Veveří. Účast na akci může být také příležitostí, jak si zlepšit své komunikační schopnosti v angličtině. Občerstvení během práce je zajištěno. Zájemci se mohou hlásit přes e-mail na vila@npu.cz.