Připravit ke startu: Běžíme na hrad!

Seriál závodů Běžíme na hrad propojuje běžecké závody se zábavným programem pro děti a prohlídkou hradů a jejich okolí. Oblíbené jsou dětské závody pro malé závodníky od tří let. Kdo nestihl jarní závody na Točníku a Bouzově, může letos ještě na konci léta a začátku podzimu vyběhnout na hrady Veveří, Kunětická hora a Loket.

Pětidílná běžecká akce láká sportovce i rodiny s dětmi. Krajina v okolí hradů nabízí příjemné běžecké tratě vedené po lesních a polních cestách s krásnými výhledy, kterým dominuje hrad, jenž zároveň bývá cílem závodů. Na každém místě budou mít běžci na výběr, zda zvolí kratší, zhruba pětikilometrovou trasu, nebo se rozhodnou pro delší variantu o délce dvanáct až patnáct kilometrů.

Pro děti jsou pak podle věkové kategorie připravené závody v délkách 100, 300 a 600 metrů a 1,2 kilometru. Na hradech nebude chybět ani doprovodný program, při němž si děti budou moci projít pohádkovou cestu, vyzkoušet si své znalosti v kvízu nebo si zařádit na "svém" skákacím hradě.

První závod proběhl v sobotu 20. května na hradě Točník, kolem něhož organizátoři připravili tratě vedené převážně po loukách a lesních cestách s výhledy na oblast brdských lesů.

V sobotu 3. června si pak hlavně děti užily program v okolí hradu Bouzov, který byl spojený s oslavou Mezinárodního dne dětí. Dospělí závodníci pak ocenili trasy vedené rozmanitým kopcovitým terénem se stratem a cílem v parku před hradem.

Na hrad Veveří můžete za sportovním i kulturním zážitkem vyrazit 26. srpna, Kunětická hora přivítá běžce 9. září a poslední letošní závod se bude konat v okolí hradu Loket 23. září.

  • 11. 5. 2017
    (aktualizováno 31. 5. 2017)

Související akce

Pohyb

Běžíme na hrad (Točník)

  • Točník ()
  • 20. 5. 2017
  • 11.00–15.00
Pohyb

Běžíme na hrad Bouzov

  • Bouzov ()
  • 3. 6. 2017
  • 10.00–17.00