Hradozámecká noc 2017: registrace pro organizátory je otevřena

Letos již posedmé organizuje Národní památkový ústav Hradozámeckou noc, během níž se návštěvníkům otevřou brány zpřístupněných hradů, zámků, klášterů a dalších památek ve správě NPÚ i jeho partnerů. Hlavní program akce, která se tradičně koná poslední prázdninovou sobotu, tento rok tedy 26. srpna, proběhne na státním zámku Náměšť nad Oslavou.

Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Na rozdíl od muzejních nocí není podmínkou, aby památka byla přístupná zdarma, naopak: vstupné se obvykle vybírá. Kulturní program může být různorodý – od nočních kostýmovaných prohlídek či prohlídek v netradičním osvětlení přes divadelní a hudební vystoupení až po komponované programy. Loni se do Hradozámecké noci zapojilo 96 památek z celé České republiky, které zaznamenaly rekordní návštěvnickou účast.

Všechny památky, které se k Hradozámecké noci připojí, získávají možnost prezentovat se v rámci propagace této celostátní akce, přičemž se nerozlišuje, jestli jde o památku státní nebo soukromou. Účastnický poplatek činí buď 1200 Kč (a zahrnuje poskytnutí propagace v rámci kampaně NPÚ), nebo 900 Kč a k tomu odběr propagačních předmětů (trička a placky) za nejméně 600 Kč. Ukázku propagačních předmětů naleznete v přihlašovacím formuláři.

  • 4. 5. 2017