Přípravy na sezónu 2019 na zámku Lysice vrcholí. Začínáme už 30. března 2019.

Po loňské, velmi úspěšné sezóně, kdy lysický zámek navštívilo 33 429 návštěvníků, jsme téměř připravení na tu letošní. Interiéry zámku jsou uklizené, mobiliář ošetřený.

Letošní návštěvnická sezóna začíná na zámcích a hradech NPÚ již o víkendu 30. a 31. 3. 2019 a nejinak tomu bude i v případě lysického zámku. Lysický zámek bude v tomto termínu otevřen v době od 10 do 16 hodin.

Ale pozor! My Vás k nám zveme už za pár dnů a to k prohlídce oranžerie a skleníku zámeckého zahradnictví, kde o valentýnském víkendu tedy 16. a 17. 2. 2019 od 10 do 16 hodin můžete obdivovat unikátní stromy právě kvetoucích kamélií japonských.

Stejně tak jako každý rok nebude na zámku chybět řada zajímavých akcí. Dovolte mi, abych zatím jmenovala jen některé, protože další jsou ještě upřesňovány:

1. července – slavnostní zahajovací koncert XXIV. Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae

7. července – divadelní představení Strašidlo Cantervillské v režii Jaroslava Kříže a se známými herci i živým strašidlem

13. července – koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers

Tak to jen malá ochutnávka. Ptáte se, co Vás ještě čeká nového?

Tak třeba v těchto dnech finišuje restaurování interiérů sala terreny, tedy zahradního sálu, které bylo zahájeno vloni. V březnu bude dokončena nejen obnova jedinečné manýristické výmalby, ale také krb či mozaiková podlaha. Určitě bude na tuto sezónu otevřená k dopředu avizovaným prohlídkám a od letošního června i pro pořádání svatebních obřadů.

Už se na tu krásu těšíme, ale také na Vás, naše milé návštěvníky, každoroční příznivce, přátele a podporovatele! Tak na viděnou s Vámi na lysickém zámku se těším, nejen já, kastelánka, ale i všichni mí kolegové, kterým děkuji, že tu zimu, která je tu opravdu zimou, vydrželi, za práci, kterou při přípravě sezóny odvedli a odvádí a přeji jim hodně sil a nadšení pro zvládnutí všeho co nás letos čeká.