(Ne)tušené souvislosti v roce 2016

V roce 2016 proběhly dvě letní školy památkové technologie a několik komentovaných technologických prohlídek stavebních památek. Další informace najdete na facebookové stránce (Ne)tušených souvislostí.

Letní školy památkové technologie 2016

Zveme vás na čtvrtý ročník letních škol památkové technologie, který jsme pro vás připravili v rámci projektu (Ne)tušené souvislosti. Vedle základního kursu pro vás letos opět máme i nové téma – zaměříme se na konzervaci historických omítek a zdiva ve vápenném systému. Nová budou i místa našich setkání – vypravíme se na podmanivou tvrz v okolí Chebu i do nově vybudovaného Centra stavitelského dědictví Plasy. Hlásit se můžete již nyní.


Komentované technologické prohlídky

Zveme vás na šestý ročník speciálních komentovaných prohlídek vzácně dochovaných stavebních památek – Horního hradu v Bečově nad Teplou a hradu Švihov. Pozornost bude věnována historickým stavebním materiálům a jejich schopnostem vypovídat o historii staveb, o historii stavění i o údržbě, metodách zkoumání a záchrany staveních památek. Získané poznatky jsou navíc využitelné pro údržbu a obnovu historických staveb. Roli průvodců i letos převezmou odborníci na dané téma. Počet účastníků je omezen. Doporučujeme rezervaci míst na e-mailové adrese setunska.gabriela@npu.cz .

Hrad Švihov

Prohlídky otevřou běžně nepřístupné prostory hradu. Hlavním tématem budou fasády hradu a představení příkladných metod jejich záchrany. Součástí prohlídek bude i vstup do nově zpřístupněné hradní věže.
pátek a sobota 8. a 9. července 2016
vždy od 10, 12 a 15 hodin

Horní hrad v Bečově nad Teplou

Prohlídky vám představí interiéry Horního hradu, který není běžně přístupný veřejnosti. Výklad se zaměří hlavně na středověké postupy stavění.
pátek a sobota 15. a 16. července 2016
vždy od 10, 12 a 15 hodin


Komentované prohlídky Horního hradu v Bečově nad Teplou, které se měly konat
v pátek a v sobotu 9. a 10. září 2016, se bohužel z vážných důvodů ruší.