Mezinárodní den archeologie v Praze

Netradiční prohlídka

  • Praha ()
  • 20. 10. 2018
Stánek generálního ředitelství v Celetné ulici 20, MDA 2017

V sobotu 20. října 2018 se zapojí generální ředitelství Národního památkového ústavu do již pátého ročníku Mezinárodního dne archeologie v ČR. Tentokrát si odbor archeologie připravil program pro děti i dospělé. Akce bude probíhat na dvou místech.

V Celetné ulici 20 se generální ředitelství zúčastní tradiční společné akce s ostatními institucemi. Na tomto místě bude připravený stánek, který se bude soustředit především na dětské návštěvníky. Bude u něj ale i možnost se dozvědět více o archeologickém pracovišti.

Druhým dějištěm bude budova v Liliové ulici 5, nové sídlo Národního památkového ústavu. Na tomto místě si bude možné vyzvednout volné vstupenky do Zahrad pod Pražským hradem. Lze je uplatnit pouze 20. října v otvíracích hodinách zahrad (10-18 hodin). Liliová dále nabídne mini-expozici novověkých nálezů z Malé Fürstenberské zahrady. Komentované prohlídky k nálezům se uskuteční  v 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30 hodin. Mezi komentovanými prohlídkami bude možné shlédnout posterovou výstavu o aktuálních archeologických výzkumech, které proběhly v režii Národního památkového ústavu v posledních dvou letech.