Dobrovolníci při malířských a zednicko-štukatérských kursech řemeslné obnovy

Pro odborníky

  • 1. 1. 2018
Veškeré práce i použité materiály odpovídaly tradičním postupům

Vlastníma rukama můžete dobrovolnou prací pomoci na památkách, které v rámci specializovaného vzdělávacího programu Národního památkového ústavu hostí řemeslné dílny. Pokud máte potřebu dát kousek sebe sama, investovat svůj čas a energii do záchrany konkrétní památky, která se právě opravuje, jste vítáni. Máte jedinečnou možnost získat kontakty i praktické dovednosti v oblasti památkových řemesel. Zakusíte jedinečnou atmosféru těchto kursů, v nichž se účastníci učí jeden od druhého a dělí se navzájem o zkušenosti. Kursy jsou většinou vícedenní a dobrovolníci mají ubytování a stravování zdarma. Často této možnosti využívají studenti dějin umění a architektury, aby si doplnili teoretické znalosti o praktické zkušenosti v oboru.

Termíny a místo konání dílen pro sezonu 2018 budou vyhlášeny začátkem příštího roku. Náplní malířské dílny pod vedením mistra Richarda Hemaly budou tradičně techniky odstranění mladších nátěrů, fixace a doplňování původních nástěnných maleb, nověji i šablonová malba. Náplní zednicko-štukatérské dílny pod vedením mistra Filipa Trunečky je odstraňování nesoudržných omítkových vrstev, fixace a doplnění omítek a štukových prvků tradiční vápennou technologií.

Koordinátorka projektu:

Související zprávy

Se zvelebováním Bertramky pomáhají absolventi zednické a štukatérské dílny kursů řemeslné obnovy i brigádníci

17. 8. 2017

Praktický kurs řemeslné obnovy letos v létě probíhal na památkově chráněné usedlosti Bertramka v Praze. Pod dohledem odborného lektora zde účastníci této dílny trénovali...