Bezdězský bluegrass a country minifestival

Kulturní akce

  • hrad Bezděz ()
  • 11. 7. 2020
  • 10.00–18.00
  • plné 140 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 370 Kč
sk.Red Leaf

Již VI. ročník bezdězského bluegrass a country festivalu.

Koncert kapel Red Leaf, Trativod, P. Bratršovský, Blue  Eyes,

Womacklee,  Funny Beans (SK).

 

Hudební vystoupení od 10 hod. do 18,00 hod.

Po úspěšném loňském festivalu vystoupí na Bezdězu další

BLUE GRASS, COUNTRY A FOLKOVÉ skupiny 

a budou návštěvníky  bavit po celý den!

Program: časy vystoupení jednotlivých skupin budou včas zveřejněny

10,00-11,00      

11,30-12,30          

13,00-14,00   

14,30-15,30   

16,00-17,00

17,00-18,00  Funny Beans (SK)   

RED LEAF BLUEGRASS - BAND FROM THE MONKEY MOUNTAINS

Kapelu založili kolem roku 2007 bratři Křivánkovi, kteří po shlédnutí koncertu kapely Sunny Side zahodili trubku a bicí a rozhodli se, že by mohli hrát bluegrass. Tomáš koupil kontrabas a Martin banjo. Časem sehnali hráče na mondolínu a kytaru. Společně začali hrát Greenhorny, M. Tučného, Cop a čím dál více se blížil k tradičnímu bluegrassu hranému muzikanty Flatt & Scrugss, Osborne Brothers a dalšími.
Postupem času se sestava mírně měnila a ustálila se v roce 2009. To je rok, kdy začíná tvořit vlastní tvorbu, na kterou se dnes naplno zaměřuje. V současné době hrajeme převážně vlastní tvorbu s českými texty. Od roku 2010 pořádáme vlastní BG minifestival Na Horovně, který se koná koncem července v Dubičné u Úštěka.

 

TRATIVOD
Je hudební skupina hrající žánrově na pomezí Country, Old time, Hillbilly music a Bluegrass. Hrajeme výhradně na akustické nástroje. Nástrojové složení je bluegrassové; mandolína, kytara, housle,  clawhammer banjo a kontrabas. Zpěv je postaven spíše na hillbilly než na vyumělkovaném projevu. Některé písně jsou, po starém horalském stylu, doprovázeny pouze houslemi a banjem. Myslíme si, že naše kapela se díky  Old time - Bluegrassovému  zvuku odlišuje od ostatních skupin v žánru. Písně, které hrajeme, jsou melodické a často i svádí k tanci. Snažíme se napodobit autentický charakter písní, a proto často zpíváme v angličtině. Přesto tu a tam vsadíme i na veselos a vtipnost  českých textů.

 

FUNNY BEANS
Kapela Funny Beans vznikla v roce 2018. Samotnému vzniku kapely předcházelo náhodné setkání, na kterém jsme hráli nové a pro každého z nás netradiční skladby. Naším cílem je zapůsobit na Vaše sluchové buňky skladbami, které budou fúzí několika stylů. V budoucnu také plánujeme zařadit do repertoáru i vlastní skladby. Naše kapela v současnosti hraje v sestavě Peter Hlavatý - kytara a zpěv, Dušan Zapalač - mandolína a vokál, Jozef Žigmund (Koník) - kontrabas a vokál, Pavel Fellner - kytara a zpěv, Daniel Brož - banjo a zpěv, Michal Kováč - housle a zpěv.