ÚOP v Josefově
Přejít na: Obsah | Konec stránky
ÚOP v Josefově

NPÚ, ÚOP v Josefově

  • poskytuje odbornou a metodickou pomoc vlastníkům a správcům památek v Královéhradeckém kraji
  • zajišťuje úkoly státní památkové péče v Královéhradeckém kraji v plném rozsahu daném zákonem

Svého favorita na ocenění veřejnosti Památky děkují si už zvolily téměř dva tisíce hlasujících. Hlasování končí v pondělí!

22.6 - 31.8.2015 | sdělení, informace | -
Cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro letos přináší jednu novinku, jíž je ocenění veřejnosti nazvané Památky děkují. Z dvaceti sedmi nominovaných záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví či záchrany památek bude tedy stejně jako loni odborná porota vybírat vítěze jednotlivých kategorií, ovšem vedle toho mohou lidé hlasovat pro některý z počinů bez ohledu na to, pod kterou kategorii spadá.
vloženo
10.7.2015 11:08
vložil
NPÚ, generální ředitelství
témata
památky a veřejnost
číslo
16868

Konference Středověk Broumovska, Kladska a Slezska: architektura, sochařství, malířství (1300–1500)

27.8 - 28.8.2015 | konference | Broumov
Zveme na konferenci, jež bude prezentovat středověkou architekturu, sochařství, malířství a umělecké řemeslo ve východních Čechách, zejména na Broumovsku a Policku, a přilehlém Kladsku a Slezsku s případným přesahem do dalších lokalit Čech a Polska (vlivy, analogie, školy atp.). Toto území představovalo celek zemí Koruny české propojený politickými, ekonomickými, ale také stavebními a výtvarnými směry a proudy. Součástí konference, která se koná ve čtvrtek 27. a v pátek 28. srpna 2015 v sále Informačního centra v Broumově, bude exkurze po středověkých památkách na Broumovsku.
vloženo
9.8.2015 10:17
vložil
NPÚ, ÚOP v Josefově
témata
dějiny umění, odborné akce
číslo
17002