Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Zkoumání historických staveb (publikace NPÚ)

20.3.2012 | publikace, metodika, doporučení | okres Praha hl.m. | Praha
np120319-stc-zkoumani-staveb 96x119
Významnou položkou našeho kulturního dědictví jsou historické stavby, nejviditelnější doklad dějinného vývoje a historického postavení českých zemí v Evropě. Základním předpokladem a východiskem kvalitní péče o toto dědictví je jeho výzkum. Prezentace výzkumné činnosti pomáhá budovat kladný vztah vlastníků, uživatelů a široké veřejnosti k památkám i památkové péči, dosud však není patřičně rozvinuta. Tento dluh se snaží zmenšit kniha, jež přibližuje zájemcům (včetně pracovníků odborných institucí, pedagogů, studentů vysokých a středních škol, úředníků státní správy a samosprávy) problematiku zkoumání historických staveb.

 

Zkoumání historických staveb
editoři: Vladislav Razím a Petr Macek

Vydal: NPÚ-ÚOP středních Čech v Praze, Praha 2011
312 stran, formát 200x240 mm
ISBN 978-80-86516-41-7
Prodejní cena 470 Kč

První část publikace představuje hlavní druhy průzkumů, jejich postupy a metody.

Druhá, objemnější část je sestavena z bezmála sedmdesáti praktických příkladů, poskytujících bohatou a živou představu o tom, v jakém prostředí a za jakých okolností průzkumy probíhají, seznamuje s „denním chlebem“ stavebního historika, který musí být nejen odborníkem, ale také člověkem schopným improvizace, se smyslem pro dobrodružství. Čtivě podané „příběhy“ jsou doprovázeny množstvím současných i historických obrazových příloh, jež ilustrují široké téma průzkumů a rozmanitost jejich dokumentace.

Svým pojetím ojedinělá publikace patří k závěrečným výstupům jednoho z projektů vědy a výzkumu Národního památkového ústavu (2005-2011).

Info v Katalogu publikací.

Objednávka.

Ukázky:Metadata ke zprávě

Vloženo
20.3.2012 01:01
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
dokumentace památek, měřická dokumentace, nové publikace, odborné publikace, publikace NPÚ, stavebně historické průzkumy, věda, výzkum, vývoj
číslo
9186
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit